Prowadzący:

————————————————————————————————–

SONY DSCJacek Olszewski – certyfikowany trener i coach biznesowy, mediator, interwent kryzysowy, magister biologii (UMK Toruń). Od 10 lat specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów, zaawansowanych negocjacjach biznesowych, rozwoju umiejętności menadżerskich, mediacjach rodzinnych i biznesowych oraz coachingu. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej (SWPS w Warszawie). Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach polskich i międzynarodowych. Prowadził zajęcia dla firm z różnych branż oraz SWPS we Wrocławiu i WWSE w Warszawie. Twórca i właściciel „Dialogu w kryzysie”.

————————————————————————————————-

Termin:

  • 13–15.10.2014

Rozpoczęcie: godz. 8.30  Zakończenie: godz. 13.00

Zarys tematu

W większości firm systematycznie podnosi się wymagania dotyczące coraz lepszych wyników czy realizacji rosnących planów. Dziesiątki analiz, raportów, tabelek odrywają menadżerów od ich priorytetowej pracy – zarządzania zespołem. Często praca z zespołem ogranicza się do wydawania poleceń, rozliczania z wykonanych działań, karania i straszenia. Menadżerowi pod presją oczekiwań zaczynają traktować podwładnych jak roboty do realizacji planów. Podwładni zaś zaczynają traktować menadżerów jak zbrojne ramię organizacji, którego zadaniem jest jedynie rozliczanie, karanie i straszenie. Docelowo spada motywacja całego zespołu, a rola menadżera ogranicza się do zarządzania wyłącznie przez cyfry (liczą się tylko tabelki, cyfry, raporty, wynik).

Czy zatem w aspekcie rosnących wyzwań można nadal utrzymać silny, prężny i zarazem kreatywny zespół? Czy przy rosnących oczekiwaniach, można oddać odpowiedzialność i zwiększyć poziom wolności pracownikom, a zarazem zyskać jeszcze lepsze efekty? Jak zarządzać zespołem, żeby zwiększać efektywność i przy okazji nie zatracić ludzkich relacji? Jak korzystać z bogactwa wiedzy i doświadczeń pracowników w perspektywie rosnących planów?  Na te pytania odpowiemy podczas tego i kolejnych warsztatów.

Warsztat stwarza unikatową okazję połączenia treningu umiejętności menadżerskich z możliwością odpoczynku i relaksacji w murach klasztoru.

Adresaci

Warsztat skierowany jest do menadżerów każdego szczebla oraz właścicieli małych i średnich firm – zarówno wierzących jak i ateistów – którzy, na przykład:

  • mają poczucie, że zarządzanie wyłącznie poprzez cyfry (dehumanizacja zarządzania) zmniejsza motywację i zaangażowanie pracowników,
  • nie chcą zgubić pozytywnych relacji z podwładnymi,
  • mają poczucie, że wyegzekwowanie wykonania zadań jest coraz trudniejsze,
  • chcą doskonalić umiejętność delegowania zadań i egzekwowania ich realizacji,
  • poszukują pomysłów, jak zwiększyć efektywność pracy podwładnych z uwzględnieniem etycznego podejścia do zarządzania,
  • czują, że wykonują coraz więcej zadań należących do obowiązków podwładnych,
  • chcą zrozumieć i nauczyć się jak dostosowywać zadania do poziomu kompetencji, motywacji i typu osobowości podwładnego,
  • chcą zainspirować swoje działania menadżerskie regułą św. Benedykta, która jest od 1500 lat podstawą zarządzania większości zakonów na świecie,
  • chcą skorzystać z możliwości odpoczynku w murach klasztoru.

 

W ramach warsztatu – na życzenie uczestników – mogą być również poruszone problemy menadżerów, którzy zostali wybrani z zespołu, którym obecnie zarządzają.

 

Całkowity koszt udziału:

1950,00 zł 

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00