Prowadzący:

—————————————————————————

dr Małgorzata Konarska

– Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Doktor nauk teologicznych i magister psychologii klinicznej. Od 10 lat nauczyciel religii i wychowawca w jednym z warszawskich liceów. Ukończyła także Studium Psychologicznego Treningu Grupowego oraz Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej Gestalt. Obecnie jej zainteresowania i szkolenia są ukierunkowane na psychoterapię psychoanalityczną.

—————————————————————————-

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze był opiekunem ministrantów i duszpasterzem akademickim. Obecnie jest bibliotekarzem, rektorem studiów oraz pracownikiem Wydawnictwa TYNIEC. Od roku 2013 pełni funkcję mistrza nowicjatu.——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 17–20.07.2014
  • 20–23.11.2014
  • 21-24.05.2015

Rozpoczęcie: 17.00 Zakończenie: 14.00

 

Zarys tematu:

Warsztaty rozwoju osobistego będą dotyczyć z jednej strony etapów rozwoju człowieka, problemów narcyzmu i neurotyzmu, mechanizmów obronnych, doświadczania i kontrolowania emocji, czyli dojrzewania psychicznego. W tym obszarze pomocne będą teorie psychoanalityczne. Z drugiej strony dotykać będą, skorelowanego z pierwszym tematem, obszaru duchowości hezychazmu; tematów: pychy i lęku, uważności, czujności, wyciszenia wewnętrznego, kontroli serca, modlitwy głębi — czyli dojrzewania w wierze.

Adresaci:

Warsztaty nie zastępują psychoterapii, nie są również warsztatem umiejętności psychospołecznych. Są skierowane do osób zainteresowanych własnym rozwojem, które chcą raczej doświadczyć przemiany w związku z pogłębieniem świadomości aniżeli natychmiastowej, wynikającej z uzyskania konkretnych umiejętności.

Koszt udziału:

250 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA