Prowadzący:

—————————————————————————

dr Małgorzata Konarska

– Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Doktor nauk teologicznych i magister psychologii klinicznej. Od 10 lat nauczyciel religii i wychowawca w jednym z warszawskich liceów. Ukończyła także Studium Psychologicznego Treningu Grupowego oraz Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej Gestalt. Obecnie jej zainteresowania i szkolenia są ukierunkowane na psychoterapię psychoanalityczną.

—————————————————————————-

 

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze był opiekunem ministrantów i duszpasterzem akademickim. Obecnie jest bibliotekarzem, rektorem studiów oraz pracownikiem Wydawnictwa TYNIEC. Od roku 2013 pełni funkcję mistrza nowicjatu.

 

——————————————————————————————————————————————

 

Terminy:

  • 25-28.07.2013
  • 15-18.05.2014

Rozpoczęcie: 17.00 Zakończenie: 14.00

Zarys tematu:

Warsztaty będą dotyczyć połączenia problematyki duchowej z zagadnieniami rozwoju i integracji psychicznej. Z pomocą dostępnych teorii psychoanalitycznych i duchowości hezychazmu (gr. hesychia – wyciszenie wewnętrzne) ich tematyka będzie się odnosić z jednej strony do etapów rozwoju człowieka, problemów narcyzmu i neurotyzmu, podstawowych mechanizmów obronnych, do emocji: zazdrości, złości i zawiści, ale też miłości, radości i pokoju, jak również do możliwości odzyskania tzw. dobrego obiektu. Z drugiej strony będą obejmować tematy z zakresu teologii duchowości hezychazmu, takie jak: pycha i lęk, rola fantazji, kontrola serca, uważność, czujność i wyciszenie wewnętrzne.

Przemiana dokonująca się poprzez poszerzenie świadomości i uzyskanie pokoju wewnętrznego będzie się dokonywała w blokach tematycznych składających się z teoretycznego wprowadzenia, prostych ćwiczeń i medytacji, a także rozmowy.

Adresaci:

Warsztaty są skierowane do osób zainteresowanych własnym rozwojem, które nie oczekują natychmiastowych, zauważalnych efektów. Mają bowiem na celu bardziej poszerzenie świadomości i, być może, wynikającą z niej zmianę, aniżeli nabycie konkretnych umiejętności.

Dla osób zainteresowanych wewnętrzną spójnością psychiki i duchowości.

 

Koszt udziału:

250 zł + opłata za pobyt

 

 STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA