W gabinecie kustosza muzealnego można znaleźć wiele różnych rzeczy. Problem polega na tym, że Ty masz znaleźć konkretny przedmiot, do tego drobny i na oko dość pospolity. W gąszczu książek, wśród sterty papierów, między delikatnymi pamiątkami historii pisanej przez duże i małe „H” oraz  zakurzonymi starociami zapodział się pewien kluczyk.

Co można nim otworzyć?

Pst! Mówią, że ściany mają uszy więc lepiej zachować dyskrecję. Masz godzinę by odnaleźć kluczyk i za jego pomocą otworzyć skrytkę, w której przechowywany jest bezcenny skarb.

Czy chodzi o skarb opata Mścisława?

Ech! Dużo pytań zadajesz ale nic dziwnego – w końcu jesteś członkiem klubu detektywów. Odpowiedź brzmi: może tak, a może nie. Masz różne podejrzenia ale jedno jest pewne: czas płynie, za godzinę włączy się alarm, a tajemniczy ONI depczą ci po piętach. Uprzedzając Twoje kolejne pytanie: ONI też poszukują skarbu. Nie są mili i sympatyczni więc lepiej będzie, jeśli się pośpieszysz. Aha, chcesz zapytać, co się stało z kustoszem? No właśnie, tę sprawę też musisz wyjaśnić. Od dwóch dni nie pojawia się w  pracy, nie ma od niego żadnych wieści, a  przecież nie mógł tak po prostu rozpłynąć się w powietrzu. Jego współpracownicy mówią, że w ostatnim czasie zachowywał się dziwnie i ciągle mamrotał coś do siebie pod nosem. Jeden z nich jest pewien, że się nie przesłyszał, a słowa, które bezustannie szeptał kustosz brzmiały: „Memento Mori”. Brr! Krew się mrozi w żyłach ale ciekawość, która Cię zżera jest silniejsza od strachu. Ruszaj do akcji! Może kustosz jest w niebezpieczeństwie?

Termin: 19-20 października

Godziny: 12.00, 14.00, 16,00, 18.00 

Zapraszamy zespoły rodzinne lub znajomych od 5 do 12 osób. 

Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: edukacja@benedyktyni.com

Zapisy są możliwe do piątku 18 października, do godz. 16.00

Wstęp wolny

 

Organizatorzy: Fundacja Plenerownia, Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Fundacja Chronić Dobro