Czerp witalność z czterech żywiołów świata: ognia, powietrza, wody i ziemi,
poprzez pozytywne doświadczenia przyrody.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

katarzyna_bruzdaKatarzyna Bruzda-Lecyk – doktor sztuk pięknych i magister teologii. Zajmuje się grafiką projektową, maluje. Pracuje jako specjalista ds. identyfikacji graficznej w Benedyktyńskim Instytucie Kultury. Prowadzi warsztaty z kompozycji obrazu podczas warsztatów fotograficznych, oraz warsztaty rozwojowo-artystyczne w Tyńcu, współpracuje z Pracownią Rozwoju „Pełnia”. Ukończyła I etap Szkoły Counsellingu Gestalt w Krakowie – Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania oraz Akademię Terapii Ekspresyjnych. Stworzyła Akademię Iluminatornia, gdzie uczy jak zmienić swoje życie przez kontakt ze sztuką.

———————————————————————————————————————————————-

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Pełni funkcję bibliotekarza i rektora studiów. Jest pracownikiem Wydawnictwa Tyniec. Od roku 2013 jest magistrem nowicjatu w Tyńcu.—————————————————————————————————————————————-

ela_wiater_grayElżbieta Wiater

– z wykształcenia doktor teologii i historyk. Z zawodu dziennikarka, autorka wielu artykułów publikowanych w prasie i Internecie. Obecnie współpracuje z Wydawnictwem TYNIEC jako redaktor. Autorka książki o duchowości świeckich Filotea 2.1 oraz biografii ostatnio ogłoszonej Doktor Kościoła – Hildegarda z Bingen. Mistyczka z charakterem.

———————————————————————————————————————-

 

Terminy

  • 8-10.11.2013
  • 24-26.01.2014
  • 4-6.04.2014
  • 27-29.06.2014

Rozpoczęcie: godz. 17.00 Zakończenie: godz. 14.00

Zarys tematu

Hildegarda miała całościową wizję człowieka, postrzegała go jako jedność ciała i duszy. Postrzeganie człowieka i jego pełni opiera się u Hildegardy na czterech obszarach: boskim, kosmicznym, cielesnym i duchowym. Wymiary kosmiczny i cielesny, związane z naturalnym porządkiem rzeczy, stanowią według Hildegardy drogę otwarcia się na rzeczywistość boską. Wszystkie zaś elementy powinny zachowywać równowagę, by człowiek mógł być zdrowy fizycznie, psychicznie i duchowo.

Podczas warsztatów zajmiemy się odnajdywaniem w sobie harmonii, o której mówi Hildegarda. Uczestnicy będą odkrywać własny rytm życia i integrację przez proste ćwiczenia ruchowe, malowanie (nie trzeba mieć umiejętności artystycznych) oraz medytację chrześcijańską.

Odnalezienie i doświadczenie w sobie tych samych sił, które poruszają kosmosem, pomaga w lepszym poznaniu samego siebie, drugiego człowieka, a to z kolei może stać się dyskretnym zaproszeniem do duchowej przygody i otwarcia się na łaskę Boga.

Do praktykowania poznawania samego siebie zachęca Hildegarda: „Poznaj siebie, pokonuj obciążenia, pielęgnuj cnoty chrześcijańskie, aby uzyskać zdrowie duchowe i fizyczne”.

Warsztat ma charakter rozwojowy.

Filozofia i teologia św. Hildegardy stanowi pretekst dla spotkania z samym sobą i Bogiem przez proste ćwiczenia plastyczne, refleksję oraz elementy medytacji.

Będzie też okazja do zapoznania się z postacią św. Hildegardy podczas wykładu autorki książki o św. Hildegardzie, Elżbiety Wiater, oraz poznania kontekstu filozoficznego wcześniejszych myślicieli chrześcijańskich (Orygenes) podczas konferencji o. dr. Szymona Hiżyckiego OSB.

Uwaga: Warsztaty nie dotyczą kwestii postu i żywienia wg św. Hildegardy. 

 

Adresaci

Osoby zainteresowane własnym rozwojem, pragnące odnaleźć większą harmonię między ciałem, psychiką i duszą, szukające drogi do siebie, drugiego człowieka i Boga.

 

Koszt udziału:

220,00 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA