Adresat

Osoby przeżywające „kryzys wieku średniego” lub obawiające się go.

 

Zarys tematu

Tempo współczesnej cywilizacji wywołuje często iluzję, że jedynie okres dojrzałej młodości, a więc lata między 20-tym a 30-tym rokiem życia to czas, w którym żyje się najpełniej. Później już czeka człowieka tylko nieuchronne „opadanie w dół”. A przecież do pełnej miary człowieczeństwa dojrzewamy przez całe życie. Każdy kolejny jego etap to krok w głąb z zachowaniem najistotniejszych treści dotychczasowego doświadczenia.

Powierzchowne rozumienie siebie, podtrzymywane komercyjną „promocją produkcyjnej młodości” (odbierającą młodości właściwy jej dynamizm wewnętrzny) sprawia, że około czterdziestego roku życia często przychodzą kryzysy: poczucie niezrealizowania, egzystencjalnej pustki, braku sensownej perspektywy. w poszukiwaniu odpowiedzi na istotne pytania, jakie człowiek zadaje sobie w tym okresie, tkwi klucz do dalszej drogi, odkrycie głębszego wymiaru swojego życia i źródło duchowej siły.

 

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

O. Konrad Małys OSB

 studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r.; z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec, w latach 2000–2006 pełnił funkcję mistrza nowicjatu. Obecnie Wizytator Kongregacji Niepokalanego Poczęcia ss. Benedyktynek Mniszek w Polsce. Od 2013 pełni funkcję przeora administratora w Tyńcu.

 

——————————————————————————————————————————————

 

Terminy

  • 31.05-2.06.2013

Rozpoczęcie:  godz. 17.00  Zakończenie: godz. 14.00

 

Koszt udziału:

od 260 zł w zależności od rodzaju pokoju

 

Zapisz się:

tel. (0-12) 688 5 450, recepcja@benedyktyni.com

 

Tags