Międzynarodowy obóz wolontariacki zorganizowany w opactwie Benedyktynów w Tyńcu w ramach sieci European Heritage Volunteers jest wyjątkową okazją, by doświadczyć bliskiego kontaktu z dziedzictwem kulturowym i tematyką jego ochroną.

Przez 2 tygodnie wolontariusze będą pracować na terenie opactwa tynieckiego, najstarszego istniejącego klasztoru w Polsce. Obóz będzie prowadzony w całości w języku angielskim.

Wolontariusze będą zaangażowani w prace porządkowe, poprzedzające właściwą konserwację barokowego wyposażenia z marmuru dębnickiego oraz drewnianych elementów stall w kościele opactwa w Tyńcu. Program został tak zaplanowany, by grupa mogła być tak blisko prac konserwatorskich, jak jest to możliwe na nieprofesjonalnym poziomie wspierając dokumentację oraz prace porządkowe przy obiekcie.

 

W tym roku nie uzyskaliśmy dotacji na projekt, ale nie poddajemy się. Wolontariusze są już gotowi do przyjazdu i na tym etapie nie możemy odwołać obozu, dlatego prosimy Cię o pomoc w realizacji tego projektu. 

Każdy może dołożyć swoją cegiełkę poprzez wsparcie projektu na zrzutka.pl

Tutaj możesz przeczytać więcej o projekcie i wesprzeć jego realizację

Dziękujemy za każde wsparcie. 

Współpraca:

European Heritage Volunteers

 

 

 

 

Partnerzy:

Małopolska Organizacja Turystyczna

Międzynarodowe Centrum Kultury