Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

monika_lesnikowska_szare_Monika Leśnikowska – Marciniak

– prowadzi w Warszawie własny gabinet psychologiczny. Studia psychologiczne i filozoficzne ukończyła w 1991 na ATK w Warszawie, specjalizując się w osobowości człowieka dorosłego. Ukończyła także studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w zakresie negocjacji i mediacji oraz studium teologiczne. Jej ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe obejmuje diagnozę, terapię oraz interwencję kryzysową w sytuacjach nadzwyczajnych. Wykonuje badania potrzebne do różnych instytucji i zajmuje się tworzeniem portretów psychologicznych. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów zamieszczanych regularnie w Wydawnictwie Wolters Kluwer kierowanych do kadry zarządczej, menedżerów i prawników. Prowadzi szkolenia związane z rozwojem osobistym oraz obszarami na styku psychologii i duchowości. Swoją praktykę psychologiczną opiera na wartościach ewangelicznych. Współpracuje z duchownymi w zakresie problematyki zagrożeń duchowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Mariologicznego.

——————————————————————————————————————————————

O.Włodzimierz Zatorski [800x600]

O. Włodzimierz Zatorski OSB

– urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie.  Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: PrzebaczenieOtworzyć serceDar sumieniaMilczeć, aby usłyszećDroga człowiekaOsiem duchów złaPo owocach poznacie. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 przebywał w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013 był mistrzem nowicjatu w Tyńcu.  Od 2013 roku pełni funkcję podprzeora.——————————————————————————————————————————————

Terminy

  • 19–21.09.2014
  • 21–23.11.2014
  • 06–08.02.2015
  • 08–10.05.2015

Rozpoczęcie: piątek godz. 17.00    Zakończenie:  niedziela, godz. 14.00

Zarys tematu:

Są mądre, wykształcone, niezależne, samodzielne i dobrze zorganizowane. W pracy zajmują odpowiedzialne stanowiska. Ich widoczne sukcesy wzbudzają zazdrość koleżanek i kolegów. Czy są szczęśliwe? Nie, ponieważ żyją jako tak zwane „singielki”.

Jak mogą to zmienić? Dwudniowe warsztaty psychologiczno-duchowe pomogą wyprostować skomplikowane ścieżki życia i podpowiedzą, jak zbudować trwały i szczęśliwy związek małżeński.

Warsztaty zorganizowane w tynieckim klasztorze dają też możliwość wyciszenia się, skupienia i modlitwy.

Uczestniczki będą miały również okazję do indywidualnych konsultacji z psychologiem, a także do spowiedzi lub rozmowy duchowej z kapłanem.

Zakres tematyczny warsztatów

  1. Po owocach poznacie” — metafora drzewa jako kryterium poznania prawdy o sobie samej i o mężczyźnie. Co zrobić, aby zbudować szczęśliwy i trwały związek
  2. Identyfikacja i odkłamanie zafałszowanych stereotypów w odniesieniu do siebie i swoich relacji z mężczyznami
  3. Bliskość w miłości — potrzeba i lęk przed nią. Co otwiera na relację z drugim człowiekiem, a co na bliskość zamyka?
  4. Klucz miłości”. Przemodelowanie relacji: ja — wybrany mężczyzna. Odkłamanie nieprawdziwych nastawień i uczuć. Ujawnienie indywidualnych psychologicznych i duchowych blokad utrudniających wejście w szczęśliwą relację miłosną.
  5. Osiem duchów zła oddalających radość i szczęście.
  6. Odkrywanie „modelu upragnionej żony”, czyli tego, co tak naprawdę ma znaczenie dla mężczyzny. Co przyciąga prawdziwą miłość, a co ją odpycha?

Adresaci:

Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla kobiet. Zapraszamy panie, które mają już dość życia w pojedynkę i chciałyby ten stan zmienić.

 

Koszt udziału:

500 zł brutto + opłata za pobyt 

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (0-12) 688 5 450, recepcja@jg.benedyktyni.com