Prowadzący:

——————————————————————————————————————————

ula_lesickaUrszula Lesicka-Sikora

– psycholog, certyfikowany trener, arteterapeuta, certyfikowany terapeuta Programu Simontona (Simonton Cancer Center), członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.Ukończyła wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ (specjalność: psychologia stosowana), Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt, podyplomowy Kurs Arteterapii przy Polskim Instytucie Ericksonowskim, studia podyplomowe „Arteterapia – sztuki plastyczne” na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, a także zaawansowany kurs trenerski w Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM. Jest w trakcie całościowego, podyplomowego Kursu Psychoterapii, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Uwielbia łączyć swoje pasje, jakimi są: towarzyszenie ludziom w odnajdywaniu sensu i samych siebie, odkrywanie Boga oraz sztuka. Ma na swoim koncie wiele autorskich warsztatów psychologicznych oraz projektów z wykorzystaniem sztuki. Praca jest dla niej źródłem radości, a także ciągłą inspiracją do własnego rozwoju i życia pełnią.

————————————————————————————————————–

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze był opiekunem ministrantów i duszpasterzem akademickim. Obecnie jest bibliotekarzem, rektorem studiów oraz pracownikiem Wydawnictwa TYNIEC. Od roku 2013 pełni funkcję mistrza nowicjatu.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 10–14.11.2014
  • 09–13.02.2015
  • 21–25.06.2015

Rozpoczęcie: godz. 17.00  Zakończenie: godz. 14.00

Zarys tematu:

„…i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.”
[J 8,32]

‘Podróż do siebie’ to okazja do spotkania z Bogiem, samym sobą oraz sobą wobec drugiego człowieka i grupy. Zajęcia stworzą możliwość przyjrzenia się swoim doznaniom, uczuciom, myślom i przekonaniom, sposobom reagowania i działania.

Na warsztatach stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której znajdzie się miejsce na doświadczenie, autoanalizę, wymianę myśli,  a także własną ekspresję twórczą. Każdego dnia będziemy uczyć się być bardziej uważnymi na samych siebie, innych ludzi i otaczający świat. Będziemy rozwijać postawę wdzięczności, umiejętność odprężania się, skupiania uwagi, świadomego przeżywania danej nam chwili, prowadzące do pełniejszego, bardziej przytomnego i zdrowszego życia. W odpowiedzi na Boże wezwanie będziemy wzmacniać kochanie siebie, które jest punktem wyjścia do kochania innych. Pomagać nam w tym będzie także codzienna modlitwa serca prowadząca ku temu, co najgłębiej w nas. Zapraszam w tę fascynującą i pełną emocji podróż do siebie.

Uwaga: warsztat nie jest terapią grupową ani jej nie zastępuje. Nie ma również formy wykładowej, lecz zakłada (na miarę chęci i możliwości) aktywny udział uczestników i otwarcie się na doświadczenie.

Adresaci

  • Osoby pragnące odkrywać prawdę o sobie w odniesieniu do Stwórcy
  • Osoby zainteresowane własnym rozwojem, pragnące żyć pełniej i bardziej świadomie
  • Osoby poszukujące Boga i siebie, chcące nawiązać lub poprawić relację z Bogiem i samym sobą
  • Osoby chcące przyjrzeć się sobie w kontekście interpersonalnym (ja i drugi człowiek, ja w grupie)

Koszt udziału:

500 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

 

Przeczytaj i napisz opinie o warsztacie na naszym BLOGU