Zarys tematu:

Wielki Post jest przygotowaniem do obchodu tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy, by uczestnicząc w liturgii razem ze wspólnotą tyniecką, zastanowić się nad nieszczęściem grzechu, łaską odkupienia, metodami pracy nad sobą, pomocami, jakie Chrystus nam zostawił w Piśmie Świętym, Sakramentach, nauce i życiu wspólnoty Kościoła. Niech dobrze przygotowane przeżycie Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy będzie źródłem siły do świadomego, radosnego, chrześcijańskiego życia.

Adresaci:

Rekolekcje skierowane są do wszystkich osób pragnących jak najpełniej przeżyć Święte Triduum Paschalne oraz do każdego, kto jest związany w szczególniejszy sposób z przygotowywaniem liturgii Triduum Paschalnego.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

o. Tomasz Dąbek [800x600]O. Tomasz Maria Dąbek OSB

– urodził się w Będzinie w 1952 r., dr hab. teologii, profesor zwyczajny UPJPii, kierownik Katedry Teologii Biblijnej. Wykłada egzegezę Nowego Testamentu, teologię biblijną, prowadził także zajęcia z muzyki kościelnej. W latach 1984–2003 pełnił funkcję proboszcza w Tyńcu. Opublikował ponad 200 opracowań naukowych i popularnonaukowych oraz 31 książek.

——————————————————————————————————————————————

Terminy

  • 9–12.03.2016

 

Rozpoczęcie: godz. 17.00  Zakończenie: godz. 14.00

 

Koszt udziału

od 325 zł w zależności od rodzaju pokoju

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA