Zarys tematu:

Chociaż Adwent głównie kojarzy się nam z czasem przygotowania do liturgicznych obchodów świąt Bożego Narodzenia, do celebracji i radości ze wspomnienia pierwszego przyjścia Chrystusa, w którym On przez swoje życie, śmierć i zmartwychwstanie nas zbawił, to jednak główną treścią Adwentu jest wyczekiwanie Jego powtórnego przyjścia, przyjścia w chwale. Jednak zanim ono nastąpi, to nasze życie ma miejsce tu na ziemi, tu gdzie żył Jezus Chrystus. Bóg stał się nikim innym, tylko człowiekiem. Dlaczego człowiekiem? Dlaczego zstąpił na ziemię? Co przyszedł nam objawić? Dlaczego tak bardzo zbliżył się do nas? Odpowiemy, że to dla nas i dla naszego zbawienia się wcielił lub krótko: aby nas zbawić. Ale co to znaczy dla nas? Jak zbawienie może dotykać nas, naszego życia, naszej codzienności? Wyglądając powtórnego przyjścia Chrystusa, warto spojrzeć na nasze życie przez pryzmat zbawczego wcielenia, którym w tych dniach się zajmiemy.

Adresaci:

Wszyscy, którzy chcą wspólnie modlić się Liturgią godzin, wspólnie adorować Najświętszy Sakrament i rozważać Pismo Święte, aby w ten sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

O. Wojciech Wójtowicz OSB – benedyktyn, kantor, pasjonat chorału i prefekt gości. Ukończył teologię w Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie. W tynieckim klasztorze od 2004 roku.

 

 

——————————————————————————————————————————

 

Terminy:

  • 16–19.12.2019 
  • 19–22.12.2019

Rozpoczęcie: godz. 19.00 Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału:

od 325 zł w zależności od rodzaju pokoju

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00