Zarys tematu:

„Reguła” św. Benedykta od piętnastu wieków jest pomocą dla wszystkich, którzy chcą się uczyć modlitwy, życia dla Boga i innych ludzi. Od tysiąca lat „Reguła” jest również obecna na ziemiach polskich i nieustannie inspiruje:

  1. „Śpiewajcie mądrze”. Uczymy się liturgii ze św. Benedyktem. Sercem klasztoru jest modlitwa liturgiczna. Czy możemy od św. Benedykta zaczerpnąć inspiracje do naszego udziału w liturgii?
  2. Stanąć w prawdzie. Św. Benedykt o sztuce codziennego życia. Od piętnastu wieków ludzie w klasztorze uczą się z „Reguły” życia codziennego. Rzadko jakiś dokument funkcjonuje w ludzkiej społeczności tak długo. Te wieki doświadczenia mogą i nam udzielić nieco ze swej mądrości.
  3. „Modlitwa krótka i czysta”. Św. Benedykt uczy nas modlitwy. O św. Benedykcie mówiono, że był człowiekiem Bożym – zakorzenionym w Bogu. Czytając wspólnie „Regułę” możemy uczyć się od niego nawiązywania tak głębokiej więzi ze Stwórcą.
  4. W braterskim szeregu. Św. Benedykt o budowaniu wspólnoty. Mnisi wiążą się z daną wspólnotą na całe życie. Jak budować tak trwałe więzy, uczy nas „Reguła” św. Benedykta. Jest to szkoła przebaczenia i budowania relacji międzyludzkich, które prowadzą ostatecznie do samego nieba.

Adresaci:

Wszyscy, którzy chcą wspólnie modlić się klasztorze oraz czytać w grupie „Regułę” św. Benedykta, aby odnaleźć w niej inspiracje do własnego życia.

 

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Był pracownikiem Wydawnictwa Tyniec i bibliotekarzem opactwa. W latach 2013-2015 pełnił funkcję mistrza nowicjatu i rektora studiów. Od stycznia 2015 pełni urząd opata.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 06–09.10.2016
  • 12–15.01.2017
  • 09–12.03.2017
  • 22–25.06.2017

Rozpoczęcie: godz. 17.00; zakończenie godz. 13.00

 

Koszt udziału:

345 zł w zależności od rodzaju pokoju

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA