Zarys tematu

Wydaje się, że temat „Biznes a życie rodzinne” jest dzisiaj niezmiernie ważny. Często te dwie dziedziny życia stają się przeciwstawne sobie i pełne zaangażowanie w biznes umożliwia jedynie niewielki udział w życiu rodzinnym, a w konsekwencji prowadzi to do jego niszczenia. Można przypuszczać, że z odrębnością tych dwóch dziedzin związane są dwa istotne zagadnienia, wzajemnie od siebie zależne:

  1. Zupełnie odmienna sytuacja i relacje w pracy i w domu
  2. Problem tożsamości osobowej tego, który musi funkcjonować zarówno w domu, jak i w pracy i tam spełniać swoje zadania

Zasadniczą sprawą wydaje się więc zrozumienie, kim jesteśmy, co w naszym życiu jest najważniejsze, na czym polega inność relacji w pracy i w domu, jakie jest znaczenie obu dziedzin życia oraz jak je ze sobą pogodzić?

Często zdarzają się w życiu próby przenoszenia zasad postępowania wprost ze świata biznesu na relacje z domownikami. Powszechne także jest przekonanie, że sprawy domowe są łatwiejsze, bardziej naturalne i nie wymagają wielkiego zaangażowania z naszej strony. Można je dowolnie odsuwać na później, przeczekać, zepchnąć na drugi plan, ponieważ zadania związane z pracą zawodową i utrzymaniem rodziny postrzegane są jako pilne i najwyższej wagi. Tymczasem w domu nieustannie działają mechanizmy rozpadu relacji, niszczące więzi małżeńskie i rodzinne. Ich działanie jest powolne, trudne do uchwycenia na co dzień, ale niestety stałe i bardzo skuteczne. Świadomość istnienia tych procesów, konieczności nieustannej pracy nad dobrymi relacjami, może uchronić nas przed wielkim rozczarowaniem w przyszłości; przed samotnością, zaglądającą w oczy osobom, które zbyt późno zdały sobie sprawę z nieodwracalnie straconych chwil i szansy na rodzinne szczęście.

Adresaci

Adresatem warsztatów są osoby mocno zaangażowane w biznes oraz ich partnerzy w życiu rodzinnym.

 

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Beata Kołodziej – pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych, scenarzystka, reżyserka. Z wykształcenia biolog. Prywatnie szczęśliwa mama, żona i babcia.

Jest autorką kilkudziesięciu książek, w tym książki „Czas na kobiecość. Czyli podróż do samej siebie” (Homo Dei, 2016), audiobooka „Królowa czy niewolnica? Dlaczego sposób, w jaki dotąd budowałaś relacje nie działa?”  (RTCK, 2016) oraz programu internetowego „Jak zacząć uzdrawiać trudne relacje” (www.naprawrelacje.pl). Od kilku lat prowadzi warsztaty poświęcone relacjom i tematyce kobiecości. Jest oblatką tyniecką. Strona internetowa pisarki: www.beata.kolodziej.edu.pl 

——————————————————————————————————————————————

O.Włodzimierz Zatorski [800x600]O. Włodzimierz Zatorski OSB

 urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie.  Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: PrzebaczenieOtworzyć serceDar sumieniaMilczeć, aby usłyszećDroga człowiekaOsiem duchów złaPo owocach poznacie. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 przebywał w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013  był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. W latach 2013-2015 podprzeor. Obecnie pełni funkcję szafarza.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

  • 14 – 17.06.2018

Rozpoczęcie: w czwartek o godz. 17.00, zakończenie: w niedzielę o godz. 13.30.

Koszt udziału

400,00 zł od osoby + opłata za pobyt 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00