Zarys tematu:

Adwent to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jeśli jednak chcemy przeżyć te dni na serio, nie warto zatrzymać się tylko na tym aspekcie. Adwent tak naprawdę ma nam pomóc dostrzec, że Bóg już teraz jest pośród nas i że ciągle przychodzi w liturgii i w drugim człowieku. Jak czytać znaki liturgiczne, jak dostrzegać obecność Boga w naszym życiu? Tymi tematami chcemy się zająć w tych dniach.

Adresaci:

Wszyscy, którzy chcą wspólnie modlić się Liturgią godzin, wspólnie adorować Najświętszy Sakrament i rozważać liturgię Kościoła, aby w ten sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Był pracownikiem Wydawnictwa Tyniec i bibliotekarzem opactwa. W latach 2013-2015 pełnił funkcję mistrza nowicjatu i rektora studiów. Od stycznia 2015 pełni urząd opata.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 10 – 13.12.2017

Rozpoczęcie: godz. 17.30  Zakończenie: godz. 13.30

 

Koszt udziału:

opłata za pobyt + dobrowolna ofiara za rekolekcje

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00