Zarys tematu:

Wielki Post to czas pokuty i powrotu do miłości Boga i bliźniego. Wycofanie się na kilka dni do klasztoru, aby w ciszy i skupieniu móc przyjrzeć się własnemu życiu, może pomóc w owocnym przeżyciu tych 40 dni pokuty. W czasie rekolekcji chcemy zadać sobie pytanie: czym jest pokuta i jak ją dziś praktykować, co to jest nawrócenie i czy jest jeszcze dziś sensowne mówienie o nim, czym jest Męka Pańska i dlaczego trzeba nad Nią rozmyślać. Odpowiedzi na te pytania szukać będzie we wspólnej medytacji nad liturgią Kościoła.

Adresaci:

Wszyscy, którzy chcą wspólnie modlić się Liturgią godzin, wspólnie adorować Najświętszy Sakrament i rozważać liturgię Kościoła, aby w ten sposób przygotować się do świąt wielkanocnych.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Był pracownikiem Wydawnictwa Tyniec i bibliotekarzem opactwa. W latach 2013-2015 pełnił funkcję mistrza nowicjatu i rektora studiów. Od stycznia 2015 pełni urząd opata.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

  • 26 – 28.02.2018

Rozpoczęcie: w poniedziałek o godz. 17.00 (Nieszpory),   Zakończenie: w środę o godz. 13.30 (obiad)

Koszt udziału

od 325 zł w zależności od rodzaju pokoju

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA