Zarys tematu

Konflikty i kryzysy są obecne w życiu każdego człowieka. Poznanie ich źródeł i mechanizmów może pomóc we własnym rozwoju oraz w pogłębianiu więzi między małżonkami. Rekolekcje pomogą docenić to, co niepowtarzalne w sobie i w drugim człowieku. Jest to propozycja skierowana szczególnie do małżonków, którzy potrzebują wyciszenia, aby z dystansem spojrzeć na swój związek, ponieważ doświadczają sytuacji kryzysowej. Metoda naszych rekolekcji jest częściowo oparta na formie warsztatowej, pozwalając małżonkom na aktywny udział w przyswajaniu przedstawionych treści i transponowaniu ich na potrzeby swojego małżeństwa z zachowaniem pełnej intymności. Czas razem spędzony przez małżonków niech będzie wzajemnym darem dla budowania dobrych relacji, a może powrotem do pierwotnej radości i gorliwości.

Adresaci

Weekend jest skierowany do wszystkich par małżeńskich (wymagane uczestnictwo obu małżonków), zarówno tych pragnących pogłębić więzi, jak i tych, którzy chcą poprawić swoje relacje w oparciu o najnowszą wiedzę w zakresie komunikacji interpersonalnej oraz o duchowość benedyktyńską. W szczególności zapraszamy tych, którzy:

 • poszukują sposobów na poprawienie komunikacji interpersonalnej i konstruktywne rozwiązywanie konfliktów;
 • nie widzą wyjścia z sytuacji kryzysowej;
 • szukają przyczyn osłabienia więzi małżeńskiej;
 • mają poczucie, że znane im sposoby rozwiązywania konfliktów nie dają oczekiwanych rezultatów;
 • pragną uczynić swoje relacje bogatszymi i głębszymi;
 • pragną w duchowości benedyktyńskiej znaleźć inspiracje dla budowania wspólnoty małżeńskiej.

Wyłączenia: w warsztacie nie powinny brać udziału osoby:

 • obarczone chorobą psychiczną lub zaburzeniami osobowości;
 • w depresji;
 • przyjmujące leki przeciwdepresyjne oraz inne, mające wpływ na zmianę sposobu postrzegania rzeczywistości.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Elżbieta i Jacek Stankiewiczowie – małżeństwo z długoletnim stażem. Od początku małżeństwa zaangażowani są w Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Przemyskiej oraz kręgi rodzin Ruchu Światło-Życie. W roku 1990 oboje ukończyli roczne Studium Życia Rodzinnego a w 1995 roku dwuletni Instytut Wyższej Kultury Religijnej w Przemyślu. Od ponad 20 lat posługują jako doradcy rodzinni w Archidiecezjalnej Poradni Rodzinnej. Ze swojej wiedzy i doświadczenia korzystali, prowadząc liczne rekolekcje dla małżeństw i rodzin, także poza swoją diecezją. Jacek został w roku 1988 stażystą w opactwie tynieckim. Elżbieta ukończyła w 1996 r. dwuletnie Studium Życia Rodzinnego w Przemyślu oraz w 2003 r. studia podyplomowe Wychowanie Prorodzinne w WSFP „Ignatianum” w Krakowie, pisząc pracę „Przyczyny i skutki nieprawidłowej komunikacji w rodzinie”. Jest także autorem i realizatorem warsztatów prowadzonych dla słuchaczy Studium Życia Rodzinnego w Przemyślu.

O. Konrad Małys OSB

 studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r.; z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec, w latach 2000–2006 pełnił funkcję mistrza nowicjatu. Był także wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia SS. Benedyktynek Mniszek w Polsce. W latach 2013-2015 Przeor Administrator opactwa. Obecnie przeor opactwa tynieckiego .

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

 • 5 – 7.10.2018
 • 25 – 27.01.2019
 • 31.05. – 2.06.2019

Rozpoczęcie: w piątek o godz. 17.00, zakończenie: w niedzielę ok godz. 15.00.

Koszt udziału

od 270,00 zł od osoby w zależności od rodzaju pokoju 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ OPINIE O TYCH REKOLEKCJACH NA NASZYM BLOGU