Zarys tematu:

12–14.11.2018 – Nasza relację z Bogiem budujemy przede wszystkim poprzez modlitwę. Jedni odmawiają psalmy, inni różaniec, jeszcze inni medytują, ale są też osoby oddające się kontemplacji, czy też recytujące pobożne teksty. Wiele jest rodzajów i sposobów modlitwy. Podczas rekolekcji nie będziemy jednak omawiać ich wszystkich, ale spróbujemy spojrzeć i skupić się na istocie modlitwy oraz na tym, co na nią wpływa.

13–15.05.2019 – Śladami Mojżesza… By wyjść z pustyni na górę; by przejść z niewoli do wolności; by z pasterza stać się mistykiem.  Wraz z Mojżeszem spróbujemy przejść drogę z Egiptu na górę Synaj. W drodze chodzi o to, by iść, tak jak podczas pielgrzymki. Przez chrzest i przez każdą spowiedź wychodzimy z niewoli grzechu i idziemy, ciągle jesteśmy w drodze naszego życia. Idziemy do Ojca. 

Ale czy naprawdę idziemy? W którym miejscu tej drogi jesteśmy? Jak wspiąć się wyżej? Podczas rekolekcji spróbujemy poszukać odpowiedzi na te pytania.

Adresaci:

Wszystkie osoby, które pragną i szukają autentycznego kontaktu z Bogiem.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

O. Wojciech Wójtowicz OSB – benedyktyn, kantor, pasjonat chorału i prefekt gości. Ukończył teologię w Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie. W tynieckim klasztorze od 2004 roku.

——————————————————————————————————————————

Termin:

  • 12–14.11.2018
  • 13–15.05.2019

Rozpoczęcie: godz. 17.00  Zakończenie: godz. 14.00

Koszt udziału:

Pobyt za ofiarą (obejmuje rekolekcje i noclegi, wyżywienie we własnym zakresie, można wykupić na miejscu)

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00