Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

o.konrad_malys (Kopiowanie)O. Konrad Małys OSB

 studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r.; z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec, w latach 2000–2006 pełnił funkcję mistrza nowicjatu. Wizytator Kongregacji Niepokalanego Poczęcia ss. Benedyktynek Mniszek w Polsce. Od 2013 pełnił funkcję przeora administratora w Tyńcu. Obecnie Mistrz Nowicjatu.——————————————————————————————————————————————

Zarys tematu:

Wiadomo, że święto to czas wyjątkowy, za którym każdy tęskni, doświadczając szarości życia. Cywilizacja skupiona na konsumpcji prześciga się w ofertach mających stworzyć nastrój celebracji. Jednak proponowane przez nią namiastki nie są w stanie zaspokoić głodu duchowego. Tymczasem, co roku podczas Świętego Triduum Paschalnego nadarza się możliwość prawdziwego zaspokojenia pragnienia świętowania.

Św. Benedykt wzywa, aby dni tych wyglądać z duchową radością i tęsknotą, gdyż zapewne zaznał ich wyjątkowości i mocy. Proponowane rekolekcje mogą dać możliwość doświadczenia czegoś podobnego. Stanie się to dzięki refleksji nad istotą świętowania oraz pochyleniu się nad bogactwem treści liturgii Świąt Paschalnych (Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii ku czci Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej). Takie przeżywanie Paschy może być źródłem wiary nadającej najgłębszy sens całemu życiu.

Adresaci:

Rekolekcje skierowane są do wszystkich osób pragnących jak najpełniej przeżyć Święte Triduum Paschalne oraz do każdego, kto jest związany w szczególniejszy sposób z przygotowywaniem liturgii Triduum Paschalnego.

Termin

  • 16–19.03.2015

Rozpoczęcie: godz. 17.00  Zakończenie godz. 14.00

 

Koszt udziału

od 325 zł w zależności od rodzaju pokoju

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00