Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

barbara bodziony małeBarbara Bodziony

– absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz francuskiego Wyższego Instytutu Europejskiego Iluminacji i Manuskryptów. Jej zafascynowanie średniowieczem zaczęło się jeszcze w czasie studiów historii sztuki. Jednak to dzięki szkole we Francji odkryła w praktyce techniki, jakimi posługiwali się średniowieczni skrybowie i iluminatorzy.

——————————————————————————————————————————————

Warsztatom towarzyszy jeden z mnichów.

Terminy:

  • 07–11.07.2014 — „W BOSKIM RAJU” — warsztaty iluminatorskie. Miniatura Mistrza Panny z Jednorożcem przedstawiająca Adama i Ewę przy drzewie poznania dobra i zła z rękopisu dzieł Józefa Flawiusza Antiquitates Iudaice libri XX, De bello Iudaico libri VI z 1466 r.;   (współprowadzi br. Leopold Rudzinsky OSB)
  • 25–29.08.2014 — „MUSICA MEDIEVALE” — warsztaty iluminatorskie. Miniatury średniowieczne przedstawiające muzykantów i ich instrumenty muzyczne;  (współprowadzi br. Ambroży Stach OSB)
  • 23–27.02.2015 — „CRUCEM TUAM” — warsztaty iluminatorskie. Przedstawienia Krzyża i Ukrzyżowanego w średniowiecznej sztuce iluminatorskiej;
  • 25–29.05.2015 — „GOTYCKA KARTA” — warsztaty kaligrafii i iluminatorstwa. Kaligrafia i dekoracje Graduału opata Macieja Skawinki z 1460 r.

Rozpoczęcie: 9:00 Zakończenie: 18:00

Zarys tematu:

Na warsztatach poznamy podstawowe techniki średniowiecznego iluminatorstwa. Przygotujemy wspólnie farby z pigmentów według średniowiecznych receptur. W ramach zajęć będziemy wykonywać kopie średniowiecznych miniatur. Warsztaty otwarte są zarówno dla osób początkujących, jak i dla osób, które już uczestniczyły w warsztatach iluminatorstwa.

Adresaci:

Osoby, które fascynuje piękno średniowiecznej dekoracji książki rękopiśmiennej; bez względu na wiek oraz doświadczenie plastyczne.

Koszt udziału:

500 zł + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00 – 17:00