Zarys:

W części drugiej „Zioła w kosmetyce i kosmetologii” uczestnicy zapoznają się z: budową skóry, rodzajami skóry, substancjami czynnymi ziół i przypraw wykorzystywanymi w kosmetykach i kosmeceutykach. Olejami do skóry suchej, olejami do skóry tłustej, olejkami eterycznymi i ich zastosowaniem w kosmetyce oraz używkami i przyprawami stosowanymi w kosmetyce, a także wykorzystaniem miodu i jego pochodnych. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z techniką sporządzania olejów ziołowych.

Adresaci:

Warsztaty „Zioła w kosmetyce i kosmetologii” adresowane są do osób zainteresowanych kosmetykami na bazie naturalnych surowców roślinnych, pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Umiejętnością sporządzania i wykorzystania surowców zielarskich, przypraw i używek do sporządzania podstawowych kosmetyków w warunkach domowych.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Elzbieta_Pisulewska [800x600]prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska – pracuje w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i wykłada na II stopniu Kosmetologii, a także na Studiach Podyplomowych „Uprawa i wykorzystanie roślin zielarskich i alternatywnych” na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym oraz na kursie „Żywienie człowieka i dietetyka” na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania nad roślinami zielarskimi, które dotyczą zarówno plantacji produkcyjnych gatunków przyprawowych i leczniczych, jak i sposobu wykorzystania surowców w żywieniu człowieka, dietetyce i kosmetologii. Jest autorem lub współautorem ponad 200 pozycji wydanych drukiem. Przebywała na stażach naukowych w Anglii, Irlandii i Holandii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

  • 27–29.03.2020 przeniesione na 12-14.06.2020

Rozpoczęcie: godz. 16.00  Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału:

350 zł + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00