Najwspanialsze utwory muzyki klasycznej, najwybitniejsi polscy wirtuozi organów i magia liczącego kilkaset lat Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Połączenie tych trzech elementów sprawia, że Tynieckie Recitale Organowe koniecznie należy wpisać do wakacyjnego kalendarza! Na koncerty w ramach tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy 14 i 28 lipca oraz 11 i 25 sierpnia o godz. 16.00.

TYNIECKIE RECITALE ORGANOWE ROK XLV | PROGRAM

 

14 lipca (niedziela), godz. 16.00
FILIP PRESSEISEN – organy
Mateusz Pliniewicz – skrzypce

Program:
1. Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium i fuga Es-dur BWV 552
2. Max Reger (1873-1916)
Preludium chorałowe „Morgenglanz der Ewigkeit” 
op. 79b nr 4
3. Filip Presseisen (1985-)
Improwizacja na temat chorału „Morgenglanz der Ewigkeit”
***
4. Mateusz Pliniewicz (1986-)
Improwizacje 
***
5. Ferenc Liszt (1811-1886)
Wariacje „Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen” S. 180
(wariacje na temat motywu basso continuo J.S. Bacha z pierwszej części jego kantaty BWV21 oraz części „Crucifixus” BWV 232)

Bilety do nabycia TUTAJ

28 lipca (niedziela), godz. 16.00
ARTUR SZCZERBININ – organy
Tomasz Sobaniec  marimba, darabukka, instrumenty perkusyjne

Program:
1. Wojciech Widłak (1971-) 
Psalm na marimbę solo
2. Evelyn Glennie (1965-) 
„A little Prayer” na marimbę solo
***
3. Adolf Friedrich Hesse (1809-1863)
Preludium i fuga d-moll
4. Johannes Brahms (1833-1897)
Preludium chorałowe „Herzlich tut mich verlangen” 
op. 122 nr 10
5. Dieterich Buxtehude (1637-1707)
„Ciaconna” e-moll BuxWV 160
***
6. Trzy tańce bałkańskie
na darabukkę i marimbę (opr.: Tomasz Sobaniec)
***
7. Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)
Sonata A-dur op. 65 nr 3
Con moto maestoso — Andante tranquillo
8. Dieterich Buxtehude (1637-1707)
Preludium choralowe
„Komm, Heiliger Geist” BuxWV 199
***
9. Tomasz Sobaniec (1969-)
„Hiroshima” na marimbę i instrumenty perkusyjne
***
10. Johann Sebastian Bach (1675–1750)
Toccata E-dur BWV 566

Bilety do nabycia TUTAJ

11 sierpnia (niedziela) 2019, godz. 16.00
MAREK STEFAŃSKI – organy
Krakowski Akademicki Chór Organum
Zespół Instrumentalny Ricercar
Bogusław Grzybek – dyrygent

Program: 
1. Dieterich Buxtehude (1639-1707)
Partita F-dur BuxWV 238 (opr.: M. Stefański)
2. Johann Ludwig Krebs (1713-1780)
Preludium chorałowe „Sei gegruesset Jesu guetig” 
3. Johann Ludwig Krebs (1713-1780)
Fantazja chorałowa i fuga G-dur
4. Andrzej Rohaczewski (XVII w.)
Canzon a’4
5. Kancjonał Staniątecki (1525)
2 Pastorelle: „Wesoły nam”, „Dzieciątko dostojne”
6. Grzegorz Gerwazy Gorczycki (1665-1734)
In virtute tua
Nunc dimittis
7. Stanisław Moniuszko (1819-1872)
I Litania Ostrobramska, części: II, IV
(sola sopranowe: Wiktoria Bisztyga)
8. Feliks Nowowiejski (1877-1946)
Symfonia g-moll op. 45 nr 2 cz. I Preludio festivo (z Kadencją)

Bilety do nabycia TUTAJ

25 sierpnia (niedziela) 2019, godz. 16.00
TOMASZ SOCZEK – organy
Finesis Trio:
Katarzyna Puch – sopran
Małgorzata Włodarczyk – gitara klasyczna, lutnia renesansowa
Paulina Tkaczyk – klawesyn

Program:
1. Nicolaus Bruhns (1665-1697)
Praeludium in e („wielkie”)
2. Johann Sebastian Bach (1675–1750)
Concerto a-moll wg Antonio Vivaldiego BWV 593:
[Allegro] — Adagio — Allegro 
3. Joseph Haydn (1732-1809)
Flötenuhrstücke Hob. XIX:
nr 2 C-dur, nr 3 C-dur, nr 13 F-dur, nr 30 G-dur
***
4. Georg Friedrich Händel (1685-1759) 
Kantata hiszpańska „No se emenderá jamás” 
HWV 140 na sopran, gitarę i klawesyn
Arie — Recitativo — Allegro
5. José Bragato (1915-2017)
Ave Maria Andina na sopran, gitarę i klawesyn
6. Monumentos de la Música Española XLVII 
Musica Barroca Española na sopran, lutnię i klawesyn:
Giovanni Stefani (XVII w.) – Vuestra belleza, señora
Anónimo (ca. 1700) – Todo eres contradicciones
Sebastián Durón (1660-1716) – Abril floreciente
Gabriel Bataillé (1575-1630) – El baxel está en la playa
***
7. Marco Enrico Bossi (1861-1925)
Pièce héroïque op. 128 
8. Jehan Alain (1918-1994)
Variations sur un thème de Clément Jannequin
9. Louis Vierne (1870-1937)
Toccata b-moll op. 53 nr 6

Bilety do nabycia TUTAJ

 

Więcej informacji na stronie: www.ckpodgorza.pl