Zarys tematu:

Warsztaty rozwoju osobistego będą dotyczyć z jednej strony etapów rozwoju człowieka, problemów narcyzmu i neurotyzmu, mechanizmów obronnych, doświadczania i kontrolowania emocji, czyli dojrzewania psychicznego. W tym obszarze pomocne będą teorie psychoanalityczne. Z drugiej strony, dotykać będą, skorelowanego z pierwszym tematem, obszaru duchowości hezychazmu oraz tematów pychy i lęku, uważności, czujności, wyciszenia wewnętrznego, kontroli serca, modlitwy głębi i dojrzewania w wierze.

Adresaci:

Warsztaty nie zastępują psychoterapii, nie są również warsztatem umiejętności psychospołecznych. Są skierowane do osób zainteresowanych własnym rozwojem, które chcą raczej doświadczyć przemiany w związku z pogłębieniem świadomości aniżeli natychmiastowej, wynikającej z uzyskania konkretnych umiejętności.

Prowadzący:

—————————————————————————

dr Małgorzata Konarska

– Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Doktor nauk teologicznych i magister psychologii klinicznej. Od 10 lat nauczyciel religii i wychowawca w jednym z warszawskich liceów. Ukończyła także Studium Psychologicznego Treningu Grupowego oraz Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej Gestalt. Obecnie jej zainteresowania i szkolenia są ukierunkowane na psychoterapię psychoanalityczną.

—————————————————————————-

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Był pracownikiem Wydawnictwa Tyniec i bibliotekarzem opactwa. W latach 2013-2015 pełnił funkcję mistrza nowicjatu i rektora studiów. Od stycznia 2015 pełni urząd opata.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 12–15.11.2015
  • 19–22.05.2016

Rozpoczęcie: 17.00 Zakończenie: 14.00

Koszt udziału:

250 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA