Zarys tematu

Intensywne spotkanie z wielowiekową tradycją chorału gregoriańskiego – w formie płynnie łączącej konferencje z zajęciami praktycznymi zajmiemy się chorałem wieloaspektowo. Zastanowimy się nad tym, jaka historia kryje się za obecnym kształtem repertuaru, notacją i zastosowaniem liturgicznym, a także czy jest on tylko muzyką, czy może posiada również pewne walory duchowe. Od strony praktycznej natomiast udamy się na poszukiwania odpowiedniej interpretacji, uwzględniającej jego zróżnicowane tradycje wykonawcze, a także miejsce, które zajmuje w Kościele dzisiaj. Naszą pracę zwieńczymy wspólnym udziałem, wraz ze scholą benedyktynów, w niedzielnej Eucharystii.

Warto przyjechać wypoczętym, wyspanym, otwartym i chętnym do ciężkiej pracy.

Adresaci

Prowadzący jest amatorem. Poszukujemy więc osób, które – zgodnie z pierwotnym sensem słowa „amator” – kochają chorał lub są nim zwyczajnie zauroczone. Zapraszamy członków schol i chórów, kleryków, siostry i braci zakonnych.

Prowadzący:

————————————————————————————————————————————

brKarol(szary)br. Karol Cetwiński OSB – urodził się w Grodzisku Maz. w 1991 r., gdzie ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu, później był członkiem wielu schól i chórów, m.in. chóru Epifania oraz Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Do opactwa benedyktynów w Tyńcu wstąpił 4 stycznia 2012 r. Po ukończeniu nowicjatu prowadził warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Studiuje w kolegium filozoficzno-teologicznym oo. Dominikanów. Pomaga przy edycji nowego antyfonarza łacińskiego i opiekuje się częścią ogrodu.

 

————————————————————————————————————————————

Terminy

  • 20–23.08.2015

  • 12–15.05.2016

Rozpoczęcie: 17.00  Zakończenie: godz. 12.15

 

Koszt udziału:

150,00 zł + opłata za pobyt

 

 STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Istnieje możliwość tańszych noclegów w cenie 40 zł od osoby za noc ze śniadaniem w pokojach trzyosobowych na Opatówce

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA