Zarys tematu

Od kilku lat w Opactwie organizowane są spotkania z przedsiębiorcami i osobami zarządzającymi, koncentrujące się na problemach duchowości i zarządzania. Ujawniły one obecne we współczesnym świecie problemy dotyczące relacji pomiędzy przedsiębiorczością a życiem duchowym oraz tematy z zakresu życia duchowego osób zarządzających. To wyzwania, które podejmujemy podczas naszych seminariów.

W trakcie spotkań stawiamy zasadnicze pytania dotyczące powyższych kwestii. Jeżeli ktoś odnajduje się w tych pytaniach, odnajdzie się także w grupie osób prowadzących wspólne refleksje. Oto lista kluczowych pytań:

 1. Czy mam potrzebę życia duchowego?
 2. Czy zadaję sobie pytanie o relacje pomiędzy realiami pracy a życiem duchowym? Czy relacje te stanowią dla mnie wyzwanie?
 3. Czy widzę potrzebę rozmowy na te tematy i czy mam je z kim omówić?
 4. Co mi pomaga, a co przeszkadza w pogodzeniu tych dwóch rzeczywistości?
 5. Jakie są kryteria moich wyborów?
 6. Czy odczuwam potrzebę refleksji moralnej w związku z moją aktywnością zawodową?
 7. Czy doświadczenie zgromadzone przez benedyktynów w ciągu 1500 lat działalności może mi być pomocne?

Tematy kolejnych seminariów uzgadniane są podczas samych seminariów.

Adresaci

 • osoby zarządzające firmami oraz organizacjami nienastawionymi na zysk
 • menedżerowie
 • liderzy wspólnot chrześcijańskich.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

O.Włodzimierz Zatorski [800x600]O. Włodzimierz Zatorski OSB

– urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie.  Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: PrzebaczenieOtworzyć serceDar sumieniaMilczeć, aby usłyszećDroga człowiekaOsiem duchów złaPo owocach poznacie. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 przebywał w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013  był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. W latach 2013-2015 podprzeor. Obecnie pełni funkcję szafarza.

——————————————————————————————————————————————

R_Kolodziej (Kopiowanie)

dr Ryszard Kołodziej

– konsultant z zakresu zarządzania strategicznego i zarządzania projektami, przez kilkanaście lat także wykładowca zarządzanie na prywatnych uczelniach biznesowych.  Posiada doktorat z fizyki, tytuł MBA, a także międzynarodowe certyfikaty z zakresu zarządzania projektami. Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach branży informatycznej, medycznej i konsultingowej. Od 1999 r. prowadzi działalność doradczą i szkoleniową. Kierował kilkudziesięcioma projektami doradczymi i szkoleniowymi dla firm i organizacji non-profit. Współzałożyciel i w latach 1996–2000 członek zarządu oraz prezes Stowarzyszenia LIST. Od wielu lat kieruje Oddziałem Krakowskim międzynarodowego Stowarzyszenia Project Management Institute. Prowadzi od prawie dekady warsztaty poświęcone tematyce zarządzania i przywództwa w oparciu o Regułę Św. Benedykta oraz jest autorem publikacji na ten temat. Oblat tyniecki.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

 • 17–19.08.2018: Etyka biznesu czy duchowość lidera?
 • 15–17.02.2019: Prawda biznesu, a prawda życia – ODWOŁANE
 • 21–23.06.2019: Benedyktyński model zarządzania i przywództwa

Rozpoczęcie: piątek, godz. 17.30  Zakończenie: niedziela, godz. 10.00

 

Koszt udziału:

250,00 zł + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00