Zarys tematu

Tajemnice ziół – warsztaty bożonarodzeniowe – używki i przyprawy

Na warsztatach bożonarodzeniowych uczestnicy zapoznają się z: używkami kofeinowymi (herbata, yerba mate, kawa, kakaowiec, guarana i kola kończysta), składem chemicznym surowca, metodami przygotowania, serwowania i wykorzystania prezentowanych gatunków. Najgroźniejszą używką jest tytoń, dlatego też zaprezentowany zostanie skład chemiczny, przebieg uzależnienia i toksyczne działanie papierosów na organizm człowieka.

Omówiona zostanie historia, podział i rodzaje przypraw, ich skład chemiczny, wykorzystanie i działanie. Uczestnicy zapoznają się ponadto z leczniczymi nalewkami ziołowymi, winoroślą prawdziwą oraz innymi napojami klasztornymi. Na warsztatach wykonane zostaną ozdoby typowe dla świąt Bożego Narodzenia: wianuszki z ziół, przypraw i roślin ozdobnych, świeczki ozdabiane ziołami i nasionami oraz woreczki zapachowe.

Adresaci

Warsztaty Bożonarodzeniowe „Używki i przyprawy” adresowane są do osób zainteresowanych zarówno korzystnym, jak i szkodliwym działaniem używek i przypraw na organizm człowieka, różnymi metodami ich spożytkowania, a także wykorzystaniem ziół i przypraw do wykonania ozdób.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Elzbieta_Pisulewska [800x600]prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska – pracuje w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i wykłada na II stopniu Kosmetologii, a także na Studiach Podyplomowych „Uprawa i wykorzystanie roślin zielarskich i alternatywnych” na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym oraz na kursie „Żywienie człowieka i dietetyka” na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania nad roślinami zielarskimi, które dotyczą zarówno plantacji produkcyjnych gatunków przyprawowych i leczniczych, jak i sposobu wykorzystania surowców w żywieniu człowieka, dietetyce i kosmetologii. Jest autorem lub współautorem ponad 200 pozycji wydanych drukiem. Przebywała na stażach naukowych w Anglii, Irlandii i Holandii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

Pozostałe terminy:

Rozpoczęcie: godz. 16.30  Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału

350 zł + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00