Zarys tematu

W części drugiej, „Zioła w dietach odchudzających, uczestnicy zapoznają się z: aktualnymi zaleceniami żywieniowymi, rodzajami, przyczynami powstawania i konsekwencjami zdrowotnymi otyłości, a także indeksem glikemicznym oraz metodami zapobiegania nadwadze. Omówione zostaną surowce roślinne oraz gatunki ziół wspomagające proces trawienia. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z surowcami szczególnie zalecanymi w dietach odchudzających, a także z metodami przetwarzania surowców roślinnych szczególnie polecanych do codziennego spożycia lub stosowanych w dietach kontrolujących wagę (napary, odwary, wyciągi, humusy z nasion roślin strączkowych i in.).

Adresaci

Warsztaty „Zioła w dietach odchudzających” adresowane są do osób zainteresowanych utrzymaniem prawidłowej masy ciała lub mających problemy z nadwagą, a także do osób, które postanowiły zmienić tradycyjny sposób odżywiania na dietę bogatą w surowce roślinne, a w szczególności w antyoksydanty.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Elzbieta_Pisulewska [800x600]prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska – pracuje w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i wykłada na II stopniu Kosmetologii, a także na Studiach Podyplomowych „Uprawa i wykorzystanie roślin zielarskich i alternatywnych” na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym oraz na kursie „Żywienie człowieka i dietetyka” na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania nad roślinami zielarskimi, które dotyczą zarówno plantacji produkcyjnych gatunków przyprawowych i leczniczych, jak i sposobu wykorzystania surowców w żywieniu człowieka, dietetyce i kosmetologii. Jest autorem lub współautorem ponad 200 pozycji wydanych drukiem. Przebywała na stażach naukowych w Anglii, Irlandii i Holandii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

Pozostałe terminy:

Rozpoczęcie: godz. 15.00  Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału

350 zł  + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00