Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Andrzej Strużyk (Kopiowanie)Andrzej Strużyk  absolwent studiów psychologicznych i filozoficznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Praktyka psychologiczna od 1991 r. Obecnie konsultant Centrum Zdrowia i Wypoczynku „Medea” we Wrocławiu (od 2006 r.). Specjalizuje się w psychosomatycznych aspektach zaburzeń chorobowych ze szczególnym uwzględnieniem negatywnych wpływów stresu. Praktykuje terapie komunikacyjne indywidualne oraz systemowe. Organizator i prowadzący szkolenia z zakresu umiejętności społecznych oraz autorelaksacyjnych. —————————————————————————————————————————————— O.Włodzimierz Zatorski [800x600]

O. Włodzimierz Zatorski OSB  urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie.  Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: PrzebaczenieOtworzyć serceDar sumieniaMilczeć, aby usłyszećDroga człowiekaOsiem duchów złaPo owocach poznacie. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 spędził w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013 był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. Od 2013 pełni funkcję podprzeora.

——————————————————————————————————————————————o.konrad_malys (Kopiowanie)

O. Konrad Małys OSB  studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r.; z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec, w latach 2000–2006 pełnił funkcję mistrza nowicjatu. Obecnie Wizytator Kongregacji Niepokalanego Poczęcia ss. Benedyktynek Mniszek w Polsce. Od 2013 pełni funkcję przeora administratora w Tyńcu.——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 18–21.09.2014 (o. Konrad Małys OSB)
  • 20–23.11.2014 (o. Szymon Hiżycki OSB)
  • 12–15.02.2015 (o. Włodzimierz Zatorski OSB)
  • 23–26.04.2015 (o. Konrad Małys OSB)
  • 18–21.06.2015 (o. Włodzimierz Zatorski OSB)

Rozpoczęcie: godz. 17.00; zakończenie: godz. 14.00

Zarys tematu

Warsztaty oraz sesje relaksacyjne dostarczają osobistego doświadczenia rozluźnienia układu mięśniowego oraz wyhamowania reakcji stresowych oraz funkcjonalnych np. natręctw myślowych i emocjonalnych, symptomów lękowych lub niekorzystnych reakcji wegetatywnych. Warsztaty uczą umiejętności kontroli niepożądanych reakcji w formie rozbudowanego zestawu bardzo skutecznych ćwiczeń i technik, spośród których uczestnicy wybierają odpowiednie dla siebie, a następnie tworzą swój osobisty program profilaktyki oraz walki ze stresem. Niezwykle ważną rzeczą jest fakt, że proponowane metody relaksacji wykluczają stosowanie jakichkolwiek czynników zewnętrznych stymulujących procesy relaksacyjne. Nie stosujemy urządzeń wspomagających obniżanie uśrednionego potencjału korowego w kierunku fal alfa lub theta, jak również technik muzykoterapii, aromaterapii, światłoterapii itp. Relaksacja uzyskiwana jest przez uczestników całkowicie na poziomie świadomości (nie wykorzystujemy elementów hipnozy, autosugestii). W metodologii pracy nie są również wykorzystywane żadne metody wschodnich szkół medytacji. Stan relaksacji osiągany jest w oparciu o procesy psychoneurofizjologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem hamowania obocznego oraz warunkowania reakcji relaksacyjnych na bodźce językowe. W praktyce relaksacyjnej pomijane są całkowicie elementy sugestii oraz autosugestii.

W niektórych terminach w programie kilkugodzinna sesja relaksacyjna w komorze solnej Podziemnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Leczniczego Kopalni Soli w Wieliczce.

Adresaci

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim dla osób przeżywających chroniczne, i nie tylko, napięcia psychiczne, objawiające się w postaci dokuczliwych symptomów emocjonalnych (np. natręctwa i zespoły lękowo-myślowe) lub wegetatywnych, takich jak bóle, skurcze, problemy z ciśnieniem i tętnem, kłopoty z oddychaniem. Adresatami warsztatów są osoby narażone na stres, np. osoby z grup podwyższonego ryzyka stresowego, takich jak np. nauczyciele, lekarze, menedżerowie lub kierownicy średniego i wyższego szczebla, biznesmeni. Warsztaty to idealny sposób na rozwiązywanie problemów osób przeżywających potrzebę zmniejszenia dokuczliwych zaburzeń psychosomatycznych. To również znakomite zajęcia dla osób z potrzebą wewnętrznej integracji reakcji organizmu z funkcjami psychicznymi. Grupę celu stanowią także osoby zainteresowane tematyką stresu oraz ogólniej samorozwoju.

 

Koszt udziału

500,00 zł + opłata za pobyt (bez sesji w Wieliczce)

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

 

Przeczytaj i napisz opinie o warsztatach na naszym BLOGU