Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

O.Włodzimierz Zatorski [800x600]O. Włodzimierz Zatorski OSB

 urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie.  Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: Przebaczenie, Otworzyć serce, Dar sumienia, Milczeć, aby usłyszeć, Droga człowieka, Osiem duchów zła, Po owocach poznacie. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 spędził w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013 był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. Od 2013 pełni funkcję podprzeora.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 6-8.09.2013 – Trzy filary firmy jako grupy ludzi
  • 7-9.03.2014 – Komunikacja w pracy
  • 23-25.05.2014 – Budowanie swojej duchowości przez lidera – ODWOŁANE

 

Rozpoczęcie: godz. 17.00, zakończenie: godz. 14.00

Motto:

Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony!

Zarys tematu:

Dzisiejszemu światu, zmagającemu się z różnorakimi problemami, najbardziej potrzeba autentycznych świętych przywódców. Świętych to znaczy nie tylko moralnie uczciwych i miłosiernych względem innych, ale przede wszystkim takich, którzy osobiście osiągają głębię poznania duchowego i żyją w pełni. Do tego nie wystarcza sama fachowość, potrzebna jest prawdziwa tożsamość, zakorzeniona w sercu, która owocuje uczciwością i odpowiedzialnością w życiu.

Celem warsztatów jest poznanie charyzmatu lidera i konsekwentne przyjęcie go jako powołania i drogi życia duchowego. Zachęcam uczestników do wspólnej refleksji, która nie zawęża się do technik, metodologii i psychologii zarządzania innymi, ale prowadzi do pozytywnej przemiany własnego wnętrza. Rozpoznanie mechanizmów wewnętrznego życia pozwala podejmować właściwe decyzje, chroniące duchowe dobro wspólne i własne oraz pomagać innym odnajdywać siebie w tym, co robią.

Proponujemy wsparcie w pracy nad sobą i odnajdywaniu własnej drogi rozwoju duchowego. Duchowe ojcostwo, jak to się nazywa w tradycji monastycznej, oznacza pomoc w rozpoznawaniu Bożego działania w sercu w obliczu codziennych wyzwań. Myśl św. Benedykta jest od wieków punktem odniesienia dla osobistej pracy nad kształtowaniem właściwej postawy przy aktywnym zaangażowaniu. Opactwo tynieckie jest znakomitym miejscem spotkań i tworzenia się wspólnoty ludzi podejmujących odpowiedzialne funkcje w społeczeństwie i rozpoznających w tym swoją osobistą drogę duchową.

 

Adresaci:

Osoby zarządzające firmami i organizacjami non-profit, menedżerowie, liderzy wspólnot chrześcijańskich.

 

Koszt udziału:

250,00 zł + opłata za pobyt

 

 STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (0-12) 688 5 450, recepcja@jg.benedyktyni.com