Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

barbara Bodziony (2) (Kopiowanie)Barbara Bodziony – absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz francuskiego Wyższego Instytutu Europejskiego Iluminacji i Manuskryptów. Jej pasja średniowieczem zaczęła się jeszcze w czasie studiów historii sztuki. Jednak to dzięki szkole we Francji odkryła w praktyce techniki, jakimi posługiwali się średniowieczni skrybowie i iluminatorzy.

 

——————————————————————————————————————————————

Andrzej Haase [800x600]O. Andrzej Haase OSB  pochodzi z Gdyni. W 1992 przyjął święcenia kapłańskie i przez 16 lat pracował w parafiach Trójmiasta. W tym czasie odbył studia specjalistyczne z teologii biblijnej. W 2008 r. wstąpił do opactwa tynieckiego, a w lipcu 2010 r. złożył śluby czasowe. Obecnie pełni funkcję sekretarza Wydawnictwa TYNIEC.

 

——————————————————————————————————————————————

 

Terminy

  • 15-20.04.2013 – Ukrzyżowanie z Sakramentarza tynieckiego/iluminatorstwo

Rozpoczęcie: godz. 9.00 Zakończenie: godz. 14.00

 

Adresaci

Osoby, które fascynuje piękno w wydaniu średniowiecznym bez względu na wiek oraz doświadczenie plastyczne.

 

Zarys tematu

Na warsztatach poznamy podstawowe techniki średniowiecznego iluminatorstwa. Przygotujemy wspólnie farby z pigmentów według średniowiecznych receptur. W ramach zajęć będziemy wykonywać kopie średniowiecznych miniatur. Warsztaty otwarte są zarówno dla osób początkujących, jak i dla osób, które już uczestniczyły w warsztatach iluminatorstwa.

 

Koszt udziału:

400,00 zł + opłata za pobyt

 

Zapisz się:

tel. (0-12) 688 5 450, recepcja@benedyktyni.com