Zarys tematu:

Warsztaty rozwojowe pt. „Dojrzewanie psychiczne a dojrzewanie w wierze” są próbą wglądu w psychikę i duchowość dorosłego człowieka z perspektywy teorii psychoanalitycznych oraz duchowości hezychastycznej. Z jednej strony będą dotykać problemów narcyzmu i neurotyzmu, mechanizmów obronnych, doświadczania i kontrolowania emocji i możliwości odzyskania tzw. dobrego obiektu, osłabiania surowego superego; w tym obszarze pomocne będą teorie psychoanalityczne. Z drugiej strony tematów: pychy i lęku, uważności, czujności, wyciszenia wewnętrznego, kontroli serca. Tu wesprą nas mistrzowie duchowi.

 

Warsztat rozwojowy nie jest terapią ani jej nie zastępuje. Stanowi impuls do pracy, do przyjrzenia się sobie i relacjom, w tym relacji z Panem Bogiem.

Najlepiej mieć ze sobą coś do pisania i niewielki zeszyt.

 

Adresaci:

Osoby zainteresowane własnym rozwojem, głębokim wglądem, które chcą raczej doświadczyć przemiany polegającej na poszerzeniu świadomości aniżeli natychmiastowej, wynikającej w uzyskania konkretnych umiejętności.

 

Prowadzący:

—————————————————————————

dr Małgorzata Konarska

– Ukończyła Katolicki Uniwersytet Lubelski i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Doktor nauk teologicznych i magister psychologii klinicznej. Od 10 lat nauczyciel religii i wychowawca w jednym z warszawskich liceów. Ukończyła także Studium Psychologicznego Treningu Grupowego oraz Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej Gestalt. Obecnie jej zainteresowania i szkolenia są ukierunkowane na psychoterapię psychoanalityczną.

—————————————————————————-

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Był pracownikiem Wydawnictwa Tyniec i bibliotekarzem opactwa. W latach 2013-2015 pełnił funkcję mistrza nowicjatu i rektora studiów. Od stycznia 2015 pełni urząd opata.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

  • 10–13.11.2016
  • 08–11.06.2017

Rozpoczęcie: 17.00 Zakończenie: 14.00

Koszt udziału:

250 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA