Zarys tematu
Od kilku lat w Opactwie organizowane są spotkania z przedsiębiorcami i osobami zarządzającymi, koncentrujące się na problemach duchowości i zarządzania. Ujawniły one obecne we współczesnym świecie problemy dotyczące relacji pomiędzy przedsiębiorczością a życiem duchowym oraz tematy z zakresu życia duchowego osób zarządzających. To wyzwania, które podejmujemy podczas naszych seminariów.
W trakcie spotkań stawiamy zasadnicze pytania dotyczące powyższych kwestii. Jeżeli ktoś odnajduje się w tych pytaniach, odnajdzie się także w grupie osób prowadzących wspólne refleksje. Oto lista kluczowych pytań:
- Czy mam potrzebę życia duchowego?
- Czy zadaję sobie pytanie o relacje pomiędzy realiami pracy a życiem duchowym? Czy relacje te stanowią dla mnie wyzwanie?
- Czy widzę potrzebę rozmowy na te tematy i czy mam je z kim omówić?
- Co mi pomaga, a co przeszkadza w pogodzeniu tych dwóch rzeczywistości?
- Jakie są kryteria moich wyborów?
- Czy odczuwam potrzebę refleksji moralnej w związku z moją aktywnością zawodową?
- Czy doświadczenie zgromadzone przez benedyktynów w ciągu 1500 lat działalności może mi być pomocne?
Tematy kolejnych seminariów uzgadniane są podczas samych seminariów.
Adresaci
- osoby zarządzające firmami oraz organizacjami nienastawionymi na zysk
- menedżerowie
- liderzy wspólnot chrześcijańskich.
Prowadzący:
——————————————————————————————————————————————
– urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie. Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: Przebaczenie, Otworzyć serce, Dar sumienia, Milczeć, aby usłyszeć, Droga człowieka, Osiem duchów zła, Po owocach poznacie. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 przebywał w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013 był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. W latach 2013-2015 podprzeor. Obecnie pełni funkcję szafarza.
——————————————————————————————————————————————
dr Ryszard Kołodziej
– konsultant z zakresu zarządzania strategicznego i zarządzania projektami, przez kilkanaście lat także wykładowca zarządzanie na prywatnych uczelniach biznesowych. Posiada doktorat z fizyki, tytuł MBA, a także międzynarodowe certyfikaty z zakresu zarządzania projektami. Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach branży informatycznej, medycznej i konsultingowej. Od 1999 r. prowadzi działalność doradczą i szkoleniową. Kierował kilkudziesięcioma projektami doradczymi i szkoleniowymi dla firm i organizacji non-profit. Współzałożyciel i w latach 1996–2000 członek zarządu oraz prezes Stowarzyszenia LIST. Od wielu lat kieruje Oddziałem Krakowskim międzynarodowego Stowarzyszenia Project Management Institute. Prowadzi od prawie dekady warsztaty poświęcone tematyce zarządzania i przywództwa w oparciu o Regułę Św. Benedykta oraz jest autorem publikacji na ten temat. Oblat tyniecki.
——————————————————————————————————————————————
Terminy:
- 8–10.09.2017 ODWOŁANE
„Lider jako mediator w sytuacji konfliktów”
- 9–11.02.2018
„Chrześcijański model przywództwo”
- 25–27.05.2018
„Idea zjednoczonej Europy według jej twórców”
Rozpoczęcie: piątek, godz. 17.30 Zakończenie: niedziela, godz. 10.00
Koszt udziału:
250,00 zł + opłata za pobyt
STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów
Zapisz się:
tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com
Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:
8:00 – 16:00