Biblijne historie: Trzej królowie

Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: „Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon”.

Znamy doskonale historię trzech Mędrców, którzy udają się do Betlejem, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Historia ta była wielokrotnie ilustrowana w bibliach średniowiecznych. Na miniaturach widzimy zmierzających do Betlejem trzech mężczyzn, a drogę wskazuje im gwiazda. Mamy przedstawienia Mędrców u Heroda i najwięcej przedstawień samego spotkania wędrowców z Marią, Józefem i Dzieciątkiem. Na warsztatach będziemy malować miniaturę ilustrującą tę opowieść.

 

Adresaci:

Osoby, które fascynuje piękno średniowiecznej dekoracji książki rękopiśmiennej; bez względu na wiek oraz doświadczenie plastyczne.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

barbara bodziony małeBarbara Bodziony

– absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz francuskiego Wyższego Instytutu Europejskiego Iluminacji i Manuskryptów. Jej zafascynowanie średniowieczem zaczęło się jeszcze w czasie studiów historii sztuki. Jednak to dzięki szkole we Francji odkryła w praktyce techniki, jakimi posługiwali się średniowieczni skrybowie i iluminatorzy.

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

Terminy:

Rozpoczęcie: 9:00 Zakończenie: 17:00

Koszt udziału:

500 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00