Zarys tematu

„Zioła w kosmetologii”. Jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu wykorzystujących zioła jest aktualnie kosmetyka. We współczesnym świecie obserwuje się powrót do surowców naturalnych w wielu dziedzinach, a w szczególności w produkcji kosmeceutyków (kosmetyków o działaniu leczniczym), dlatego trzecia część warsztatów poświęcona jest wykorzystaniu ziół w aromaterapii i kosmetykach wytwarzanych w warunkach domowych. Obecnie szacuje się, że około 40 tys. gatunków roślin posiada właściwości lecznicze, a w handlu znajduje się ponad 900 gatunków, w tym liczne o działaniu korzystnym dla skóry. Poszczególne wykłady poświęcone będą substancjom czynnym występującym w roślinach zielarskich, w szczególności roślinom olejkowym oraz zawierającym śluz  wykorzystywanym w kosmetykach. Omówione zostanie zarówno pożądane, jak i niepożądane działanie ziół w kosmetykach. Na warsztatach uczestnicy przygotują mydła, toniki, maseczki i inne specyfiki z udziałem roślin zielarskich.

Adresaci

„Zioła w kosmetologii” poświęcona jest wykorzystaniu roślin oleistych i olejkowych w kosmetykach wytwarzanych w warunkach domowych. Omówione zostanie zarówno pożądane, jak i niepożądane działanie ziół. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które już stosują lub zamierzają wprowadzić olejki eteryczne do aromaterapii i chcą poznać właściwe zasady ich podawania, które aktualnie obowiązują.

 

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Elzbieta_Pisulewska [800x600]prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska – pracuje w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i wykłada na II stopniu Kosmetologii, a także na Studiach Podyplomowych „Uprawa i wykorzystanie roślin zielarskich i alternatywnych” na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym oraz na kursie „Żywienie człowieka i dietetyka” na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania nad roślinami zielarskimi, które dotyczą zarówno plantacji produkcyjnych gatunków przyprawowych i leczniczych, jak i sposobu wykorzystania surowców w żywieniu człowieka, dietetyce i kosmetologii. Jest autorem lub współautorem ponad 200 pozycji wydanych drukiem. Przebywała na stażach naukowych w Anglii, Irlandii i Holandii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

Pozostałe terminy:

Rozpoczęcie: godz. 16.30  Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału

350 zł + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00