Zarys tematu

W części pierwszej: „Zioła w ogrodzie przydomowym” uczestnicy zapoznają się z: historią ogrodów zielarskich, zasadami projektowania ogrodów przydomowych, systemami prowadzenia upraw oraz zasadami dobrej praktyki wytwórczej. Omówiona zostanie rola ziół w ogrodach warzywnych (ochrona przed szkodnikami i chorobami) i sadach (zioła miododajne). Uczestnicy zapoznają się z preparatami wytwarzanymi z roślin zielarskich (biopestycydy), stosowanymi zarówno do ochrony roślin uprawianych w doniczkach w domu i na balkonie, jak i w ekologicznych lub konwencjonalnych ogrodach przydomowych i na działkach. Na warsztatach przedstawione zostaną sposoby przetwarzania surowców zielarskich w warunkach domowych: mieszanki sałatkowe z suszonych ziół, napary, odwary, pesto oraz soki warzywo-owocowe.

Adresaci

Warsztaty adresowane są do osób zainteresowanych zielarstwem i ziołolecznictwem, uprawą gatunków roślin zielarskich w mieszkaniach, na działkach i w ogrodach przydomowych. Znaczeniem ziół w sadownictwie, a także wykorzystaniem ochronnego sąsiedztwa ziół w uprawie współrzędnej z warzywami i roślinami ozdobnymi.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Elzbieta_Pisulewska [800x600]prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska – pracuje w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i wykłada na II stopniu Kosmetologii, a także na Studiach Podyplomowych „Uprawa i wykorzystanie roślin zielarskich i alternatywnych” na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym oraz na kursie „Żywienie człowieka i dietetyka” na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania nad roślinami zielarskimi, które dotyczą zarówno plantacji produkcyjnych gatunków przyprawowych i leczniczych, jak i sposobu wykorzystania surowców w żywieniu człowieka, dietetyce i kosmetologii. Jest autorem lub współautorem ponad 200 pozycji wydanych drukiem. Przebywała na stażach naukowych w Anglii, Irlandii i Holandii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

Termin:

Rozpoczęcie: godz. 16.30  Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału

350 zł + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00