Zarys tematu

Tynieckie sesje relaksacyjne – 2 etap” są rozwinięciem i pogłębieniem „warsztatów relaksacyjno-medytacyjnych” i mają bardziej charakter kliniczny i terapeutyczny.

Uczestnicy warsztatów relaksacyjno-medytacyjnych odbywających się w Tyńcu nieprzerwanie od przeszło 10 lat mają okazję doświadczać dobroczynnych dla funkcjonowania organizmu skutków stosowania technik relaksacyjnych. Mają też okazję zapoznania się z możliwościami, jakie daje nowoczesna technologia neurorelaksacji w znoszeniu ostrych objawów chorobowych. Od kilku lat, coraz częściej pojawiają się prośby uczestników o wprowadzenie jeszcze bardziej zindywidualizowanej i pogłębiającej umiejętności autorelaksacyjne wersji warsztatów – warsztatów drugiego stopnia.

 

„Tynieckie sesje relaksacyjne – 2 etap” – to odpowiedź na te potrzeby. Są to trzydniowe, intensywne sesje terapeutyczne oparte na technikach neurorelaksacyjnych i skoncentrowane na redukowaniu konkretnych i dokuczliwych reakcji stresowych poprzez zastępowanie ich reakcjami relaksacyjnymi. Drugi, tj. wyższy poziom zaawansowania w stosunku do warsztatów relaksacyjno-medytacyjnych oznacza, że od uczestników wymagane są podstawowe sprawności autorelaksacyjne, takie jak np. umiejętność koncentracji,wyćwiczona uważność sensoryczna. Dlatego ich adresatami są w pierwszym rzędzie osoby uczestniczące już wcześniej w warsztatach relaksacyjnych. Cele także się różnią, ponieważ stawiają akcent nie tylko na osiąganie uogólnionego stanu zrelaksowania organizmu, ale przede wszystkim na celowaną terapię  konkretnych objawów i dysfunkcji fizycznych, emocjonalnych, poznawczych, behawioralnych.

Warty szczególnego podkreślenia jest fakt, że program przewiduje dodatkowe sesje indywidualne dla uczestników, zgodnie z ich potrzebami.

Adresaci

Oto objawy skutecznie redukowane lub trwale i całkowicie eliminowane w wyniku poddania ich terapii relaksacyjnej:

 • bóle mięśni szkieletowych (okołokręgowe, obręcz barkowa, pas biodrowy, kark i szyja) oraz kostno-stawowe
 • drżenia, skurcze, uciski
 • bóle, nudności i zawroty głowy,
 • szumy, świsty, dzwonienie w uszach,
 • problemy z ciśnieniem krwi i tętnem, przyspieszone i mocno odczuwane bicie serca
 • przyspieszony i płytki oddech
 • zaburzenia układu pokarmowego i wydalniczego (bóle żołądka i jelit, częste niestrawności, nadkwaśność, problemy perystaltyczne,                               zaparcia, biegunki, wzmożona częstotliwość wypróżniania się i oddawania moczu)
 • zwiększona potliwość
 • problemy ze snem
 • problemy ginekologiczne
 • natręctwa myślowe i emocjonalne (gonitwa myśli, lęki, niepokój, poczucie zmęczenia i bezsilności, obniżony nastrój, pesymistyczne myśli, depresja) 
 • wahania nastroju i zachowania impulsywno-kompulsywne (zwiększona podatność na drażliwość, wybuchowość, tiki)
 • alergie

 

Jeśli dokuczają Ci od długiego czasu wyżej wymienione objawy, szczególnie, jeśli nie poddają się one lub poddają z dużymi oporami leczeniu medycznemu, to wg dużego prawdopodobieństwa mają one silne podłoże psychogenne, co oznacza w praktyce, że ich terapia wymaga wsparcia psychologicznego. „Tynieckie sesje relaksacyjne” to właściwe miejsce i sposób na przezwyciężenie problemów z przeciążeniem stresowym oraz polepszenie funkcjonowania swojego organizmu.

 

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Andrzej Strużyk (Kopiowanie)Andrzej Strużyk  absolwent studiów psychologicznych i filozoficznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Praktyka psychologiczna od 1991 r. Obecnie konsultant Centrum Zdrowia i Wypoczynku „Medea” we Wrocławiu (od 2006 r.). Specjalizuje się w psychosomatycznych aspektach zaburzeń chorobowych ze szczególnym uwzględnieniem negatywnych wpływów stresu. Praktykuje terapie komunikacyjne indywidualne oraz systemowe. Organizator i prowadzący szkolenia z zakresu umiejętności społecznych oraz autorelaksacyjnych.

——————————————————————————————————————————————

O.Włodzimierz Zatorski [800x600]O. Włodzimierz Zatorski OSB

 urodził się w Czechowicach-Dziedzicach. Do klasztoru wstąpił w roku 1980 po ukończeniu fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pierwsze śluby złożył w 1981 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r. Założyciel i do roku 2007 dyrektor wydawnictwa Tyniec. W latach 2005–2009 przeor klasztoru, od roku 2002 prefekt oblatów świeckich przy opactwie.  Autor książek o tematyce duchowej, między innymi: PrzebaczenieOtworzyć serceDar sumieniaMilczeć, aby usłyszećDroga człowiekaOsiem duchów złaPo owocach poznacie. Od kwietnia 2009 do kwietnia 2010 przebywał w pustelni na Mazurach oraz w klasztorze benedyktyńskim Dormitio w Jerozolimie. Od 2010 do 2013  był mistrzem nowicjatu w Tyńcu. W latach 2013-2015 podprzeor. Obecnie pełni funkcję szafarza.

——————————————————————————————————————————————

O. Wojciech Wójtowicz OSB – benedyktyn, kantor i pasjonat chorału. Student teologii w Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie. W tynieckim klasztorze od 2004 roku.

 

 

——————————————————————————————————————————————

Terminy:

 • 5 – 7.11.2017 – o. Wojciech Wójtowicz OSB 
 • 17 – 19.12.2017 – o. Włodzimierz Zatorski OSB 
 • 28 – 30.01.2018 – o. Włodzimierz Zatorski OSB – ODWOŁANE 
 • 25 – 27.02.2018 – o. Wojciech Wójtowicz OSB 

 

PROGRAM:

Niedziela

17.30 – spotkanie wprowadzające

19.15 – 21.00 sesja 1 grupowa – treść: przypomnienie technik neurorelaksacyjnych, indywidualne ekspozycja priorytetowej potrzeby i oczekiwania uczestnika, analizator objawu stresowego)

Poniedziałek

08.30 – 10.15 sesja 2 grupowa, w jej ramach sesje indywidualne z terapeutą – I tura 

10.30 – 12.30 sesja 3, indywidualne (15 minutowe) z terapeutą, zgodnie z potrzebami uczestników – II tura

16.00– 18.00 – sesje indywidualne wg wcześniej umówionego z uczestnikami harmonogramu

Wtorek

08.30 – 10.15 sesja 4 grupowa, w jej ramach sesje indywidualne z terapeutą – III tura 

10.30 – 12.30 sesja 5, podsumowująca i wzmacniająca z elementami technik desensytyzacyjnych

 

 

Rozpoczęcie: godz. 17.00  zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału

680,00 zł + opłata za pobyt 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

Przeczytaj i napisz opinie o warsztatach na naszym BLOGU