Zarys tematu:

  • W części trzeciej „Zioła w profilaktyce wybranych chorób cywilizacyjnych”, omówione zostaną gatunki ziół stosowane w profilaktyce lub wspomagające leczenie wybranych chorób cywilizacyjnych, takich jak: cukrzyca, miażdżyca, nerwica, choroby układu krążenia, choroby skóry, choroby nowotworowe, otyłość.
  • Szczegółowo scharakteryzowane będą gatunki ziół o działaniu:
  • adaptogennym,
  • immunostymulującym,
  • antyoksydacyjnym,
  • przeciwcukrzycowym,

Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z przetwarzaniem wybranych gatunków ziół (napary, odwary, octy, oleje ziołowe) i ich stosowaniem w fitoterapii oraz wykorzystaniem wybranych olejków eterycznych do inhalacji, masaży oraz sporządzania mydeł peelingujących, natłuszczających i aromatycznych kulek kąpielowych.

Adresaci:

Warsztaty „Zioła w profilaktyce chorób cywilizacyjnych” adresowane są do osób zainteresowanych stosowaniem roślin leczniczych w profilaktyce popularnych chorób cywilizacyjnych, znaczeniem/wykorzystaniem ziół jako środków towarzyszących terapii konwencjonalnej, a także doborem olejków eterycznych do masaży i inhalacji oraz sporządzaniem mydeł lub kulek zapachowych w warunkach domowych.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Elzbieta_Pisulewska [800x600]prof. zw. dr hab. inż. Elżbieta Pisulewska – pracuje w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia i wykłada na II stopniu Kosmetologii, a także na Studiach Podyplomowych „Uprawa i wykorzystanie roślin zielarskich i alternatywnych” na Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym oraz na kursie „Żywienie człowieka i dietetyka” na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Prowadzi badania nad roślinami zielarskimi, które dotyczą zarówno plantacji produkcyjnych gatunków przyprawowych i leczniczych, jak i sposobu wykorzystania surowców w żywieniu człowieka, dietetyce i kosmetologii. Jest autorem lub współautorem ponad 200 pozycji wydanych drukiem. Przebywała na stażach naukowych w Anglii, Irlandii i Holandii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

——————————————————————————————————————————————

Termin:

  • 8–10.05.2020

Koszt udziału

350 zł + opłata za pobyt

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00