Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

katarzyna_bruzdaKatarzyna Bruzda – doktor sztuk pięknych i magister teologii. Zajmuje się grafiką projektową, maluje. Pracuje jako specjalista ds. identyfikacji graficznej w Benedyktyńskim Instytucie Kultury. Prowadzi warsztaty z kompozycji obrazu podczas warsztatów fotograficznych, oraz warsztaty rozwojowo-artystyczne w Tyńcu, współpracuje z Pracownią Rozwoju „Pełnia”. Ukończyła I etap Szkoły Counsellingu Gestalt w Krakowie – Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania oraz Akademię Terapii Ekspresyjnych. Stworzyła Akademię Iluminatorni, gdzie uczy jak zmieniać swoje życie przez kontakt ze sztuką.

———————————————————————————————————————————————-

szymon_maly_grayo. Szymon Hiżycki OSB
– doktor teologii. Studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Miłośnik literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Pełnił funkcję opiekuna ministrantów oraz duszpasterza akademickiego. Pełni funkcję bibliotekarza i rektora studiów. Jest pracownikiem Wydawnictwa Tyniec. Od roku 2013 jest magistrem nowicjatu w Tyńcu.—————————————————————————————————————————————-

Terminy

  • 17–19.10.2014
  • 12–14.12.2014
  • 27.02.–01.03.2015
  • 26–28.06.2015

Rozpoczęcie: godz. 17.00 Zakończenie: godz. 14.00

Zarys tematu

Czerp witalność z czterech żywiołów świata: ognia, powietrza, wody i ziemi, poprzez pozytywne doświadczenia przyrody.

Hildegarda miała całościową wizję człowieka, postrzegała go jako jedność ciała i duszy.

Podczas warsztatów zajmiemy się odnajdywaniem w sobie harmonii, o której mówi Hildegarda. Uczestnicy będą odkrywać własny rytm życia i integrację przez proste ćwiczenia ruchowe, malowanie (nie trzeba mieć umiejętności artystycznych) oraz medytację chrześcijańską.

Odnalezienie i doświadczenie w sobie tych samych sił, które poruszają kosmosem, pomaga w lepszym poznaniu samego siebie, drugiego człowieka, a to z kolei może stać się dyskretnym zaproszeniem do duchowej przygody i otwarcia się na łaskę Boga.

Do praktykowania poznawania samego siebie zachęca Hildegarda: „Poznaj siebie, pokonuj obciążenia, pielęgnuj cnoty chrześcijańskie, aby uzyskać zdrowie duchowe i fizyczne”.

Uwaga:

Warsztaty nie dotyczą kwestii postu i żywienia wg św. Hildegardy. 

Warsztat ma charakter rozwojowy.

Filozofia i teologia św. Hildegardy stanowi pretekst dla spotkania z samym sobą i Bogiem przez proste ćwiczenia plastyczne, refleksję oraz elementy medytacji.

Adresaci

Osoby zainteresowane własnym rozwojem, pragnące odnaleźć większą harmonię między ciałem, psychiką i duszą, szukające drogi do siebie, drugiego człowieka i Boga.

 

Koszt udziału:

220,00 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (0-12) 688 5 450, recepcja@jg.benedyktyni.com

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA