Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi od przedszkolaków po nastolatki oraz babcie, dziadków, ciocie i wujków do opactwa benedyktynów w Tyńcu na rodzinne podróże w czasie. Temat kolejnego spotkania to:

W KLASZTORNYCH MURACH

Kim jest mnich? Co się kryje za klasztorną furtą? Jak wygląda klasztor i dzień mnicha?

Na te oraz inne pytania dotyczące życia benedyktynów w Opactwie tynieckim będziemy mogli sobie odpowiedzieć  podczas wyjątkowych podchodów.

Zapraszamy rodziców z dziećmi do podróży za klasztorna bramę, rozwiązywania zadań i odkrycia tajemnicy mnichów.

 

Niedziela 25. X 2015r.,  godz. 15.00

Czas trwania: ok. 1,5 godz.

Koszt: 25 zł od rodziny

Zgłoszenia proszę słać na adres : edukacja@benedyktyni.com

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy słać zgłoszenia do dnia 23 października (piątek), do godz. 16.00

Dodatkowo od 14:00 do 18:00 zapraszamy również do rodzinnego rozwiązywania muzealnych zagadek razem z Fundacją „Trasa dla Bobasa”.

 

Muzealny przewodnik dla rodzin z dziećmi po Muzeum Opactwa w Tyńcu oraz karty z zagadkami powstały w ramach wydarzenia „Muzealne Eksponaty – nie tylko dla Mamy i Taty”, organizowanego przez Fundację „Trasa dla Bobasa” przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury i Fundacji Banku Zachodniego WBK. Bezpłatne materiały są już dostępne w kasie muzeum od 1 października, można z nich skorzystać codziennie w godzinach otwarcia muzeum, dostępne są także w wersji elektronicznej: http://www.trasadlabobasa.pl/przewodniki/opactwowtyncu

Najmłodszych zwiedzających zapraszamy do  udziału w konkursie, który trwa do 31 października. Więcej na:

http://www.trasadlabobasa.pl/muzealneeksponaty.

 

Zwiedzajcie Muzeum Opactwa z bezpłatnym rodzinnym przewodnikiem, rozwiążcie muzealne zagadki i na miejscu odbierzcie upominki i nagrody!

 

Udział w wydarzeniu nie wymaga rezerwacji i jest bezpłatny (obowiązuje jedynie bilet wstępu do Muzeum Opactwa: dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny, bilet ulgowy: 5 zł, normalny: 7 zł –bilet wstępu nie dotyczy rodzin biorących udział w rodzinnych podróżach w czasie!).