Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, wyróżnione certyfikatem „Miejsce przyjazne maluchom”, to wyjątkowe zajęcia dla dzieci, realizowane w pięknym, malowniczym miejscu, z daleka od ruchliwych i gwarnych ulic. To ciekawa oferta dla nauczycieli i katechetów, która pomoże wzbogacić każdą lekcję i zainteresować uczniów nawet trudnymi przedmiotami. To  propozycja nauki poprzez zabawę, interesująca i angażująca zarówno wiedzę jak i wyobraźnię.

Opactwo tynieckie jest jedynym klasztorem w Polsce, który posiada bogatą ofertę warsztatów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży, poświęconych historii i sztuce Polski oraz roli klasztorów w kulturze europejskiej.

Historyczne walory miejsca połączone z ciekawą ekspozycją muzealną stanowią doskonały punkt wyjścia do aktywnego poznawania przeszłości i dziedzictwa kulturowego regionu.

Wszystkie warsztaty połączone są ze zwiedzaniem opactwa.

Folder oferty edukacyjnej (pobierz pdf)


warsztaty_dladzieciwarsztaty_dlamlodziezywarsztaty_dlaniewidprzed_wizytamaterialy_dla_nauczgra_straznicy_tajemniciskryptoriumbprzestrzen_dziecigaleriaedukacjaprace_dziecioferta_dlarodzinprojekty_ze_szkolami