Oferta edukacyjna – podstawa programowa

 

Rezerwacja

  • Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji. Prosimy podać temat zajęć, ilość i wiek uczestników oraz wszelkie wymagania grupy (osoby z różnymi dysfunkcjami itp.)

 

Przyjazd

  • Po przyjeździe prosimy o zgłoszenie się na recepcji Domu Gości (ceglano – kamienny budynek na końcu dziedzińca), tam można również uiścić opłatę za zajęcia.

 

Materiały

  • W ramach zajęć uczestnicy otrzymują materiały dydaktyczne, które mogą zabrać ze sobą do szkoły. Do niektórych tematów dołączone są materiały dla nauczyciela do wykorzystania w ramach powtórki w szkole.

 

Kościół

  • W ciągu dnia o godzinie 12.50 jest modlitwa południowa mnichów, a o godzinie 15.00 Godzina czytań. Kościół jest wtedy otwarty dla wszystkich na modlitwę, ale prosimy, by w tym czasie (jak i w czasie Mszy św.) nie zwiedzać.

 

Posiłki

  • Istnieje możliwość zamówienia obiadu dla uczestników warsztatów, ale jedynie po wcześniejszej rezerwacji i jest uzależnione od dostępności pomieszczeń. Na terenie wzgórza klasztornego jest kawiarnia, sklep z produktami benedyktyńskimi i niewielka restauracja.

 

Zachowanie

  • Mnisi tynieccy witają z radością w progach opactwa, równocześnie jednak prosząc, aby nie zapominać, że miejsce to jest przestrzenią szczególnej ciszy. Stąd też prośba o wcześniejsze przygotowanie grupy, które może pomóc przybliżyć charakter miejsca i wynikające z tego stosowne zachowanie. Przede wszystkim prosimy, by na terenie całego wzgórza nie biegać i nie krzyczeć.

Opiekunowie są odpowiedzialni zarówno za bezpieczeństwo, jak i dyscyplinę uczestników.

W razie spóźnienia większego niż 15 minut prosimy o kontakt pod numerem: 12 688 54 59.