Oferta edukacyjna – podstawa programowa

 

Rezerwacja

  • Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji. Prosimy podać temat zajęć, ilość i wiek uczestników oraz wszelkie wymagania grupy (osoby z różnymi dysfunkcjami itp.)

 

Przyjazd

  • Po przyjeździe prosimy o zgłoszenie się do recepcji Muzeum (w środku ceglano-kamiennego budynku na końcu dziedzińca, po lewej stronie), tam można również uiścić opłatę za zajęcia.

 

Materiały

  • W ramach zajęć uczestnicy otrzymują materiały dydaktyczne, które mogą zabrać ze sobą. Do niektórych tematów dołączone są materiały dla nauczyciela do wykorzystania w ramach powtórki w szkole.

 

Kościół

  • W ciągu dnia o godzinie 12.50 jest modlitwa południowa mnichów. Kościół jest wtedy otwarty dla wszystkich na modlitwę, ale prosimy, by w tym czasie (jak i w czasie Nieszporów oraz Mszy św.) nie zwiedzać.

 

Posiłki

  • Istnieje możliwość zamówienia obiadu dla uczestników warsztatów, ale jedynie po wcześniejszej rezerwacji. Na terenie wzgórza klasztornego jest kawiarnia, sklep z produktami benedyktyńskimi i niewielka restauracja.

 

Zachowanie

  • Mnisi tynieccy witają z radością w progach opactwa, równocześnie jednak prosząc, aby nie zapominać, że miejsce to jest przestrzenią szczególnej ciszy. Stąd też prośba o wcześniejsze przygotowanie grupy, które może pomóc przybliżyć charakter miejsca i wynikające z tego stosowne zachowanie. Przede wszystkim prosimy, by na terenie całego wzgórza nie biegać i nie krzyczeć.
 

Opiekunowie są odpowiedzialni zarówno za bezpieczeństwo, jak i dyscyplinę uczestników.

W razie spóźnienia większego niż 15 minut prosimy o kontakt pod numerem:
+48 503 032 420.