Zapraszamy na spacer po wzgórzu tynieckim
pobierz i słuchaj
(wersja w języku migowym)
Dzięki dotacji z Fundacji im. Leopolda Kronenberga przy Citi Handlowy Muzeum Opactwa w Tyńcu zostało dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Kopie wybranych eksponatów muzealnych oraz makieta klasztoru umożliwiają bliższe poznanie opactwa, jak i jego historii. Dzięki przygotowanym pomocom zapraszamy na 2 tematy zajęć:
-
W klasztornych murach
W trakcie warsztatu uczestnicy zapoznają się z klasztorną regułą, rozkładem dnia mnicha, najważniejszymi pomieszczeniami w opactwie oraz historią ruchu monastycznego. Dla dzieci zajęcia będą świetnym wprowadzeniem w podstawowe pojęcia oraz historię klasztorów, zaś dla młodzieży przykład Opactwa Benedyktynów posłuży przybliżeniu roli zakonów w średniowiecznej Europie oraz ukaże ich wpływ na krajobraz kulturowy i religijny epoki.
-
(Nie)święci garnki lepią
Na czym polega praca archeologa? Jak żyli ludzie w dawnych czasach? Jak wyglądał świat kiedy nie było ani samochodów ani komputerów?
Dzieci będą odkrywać zabytki związane ze wzgórzem tynieckim, a także poznają tajemnicze dzieje miejsca sprzed fundacji klasztoru. W czasie warsztatów plastycznych uczestnicy wykonują naczynia z gliny.
Sugerowany wiek uczestników: przedszkole, klasy 1-5 szkoły podstawowej
Czas trwania zajęć ze zwiedzaniem: 1,5 godz.
Koszt od osoby: 25 zł
Informacje, zamówienia:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00–16.00.
Tel.: (+48) 503 032 420
Po rezerwacji telefonicznej prosimy o potwierdzenie zgłoszenia grupy na warsztaty drogą mailową:
E-mail: muzeum@benedyktyni.com