Siostry Benedyktynki ze Staniątek
zapraszają na koncert na rzecz klasztoru

z cyklu Skarby muzyki w perle kultury

 

Recital Stanisława Soyki

30 czerwca 2013 (niedziela), godz. 16.00

 W programie:

Absolutnie nic, Są na tym świecie rzeczy, Który skrzywdziłeś, Cud niepamięci, Co by było gdyby nam zabrakło szyby, Czas  jak rzeka, Stoję w oknie, Tolerancja, Na cześć ks. Baki, Tylko brać…, To twoja droga, Alegro ma non troppo, Sukces, Nim przyjdzie wiosna, Życie to krótki sen, Modlitwa, The times they are a changing, To love and lose

 

Wstęp wolny

Kościół Opactwa św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Staniątki 299, koło Niepołomic

www.benedyktynki.eu

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz z dofinansowaniem z Powiatu Wielickiego.

Patronaty medialne:

TVP Kraków, Radio Plus

 

Skarby muzyki w perle kultury, to cykl koncertów odbywających się w Opactwie Benedyktynek w Staniątkach, których celem jest zwrócenie uwagi na problemy tego zgromadzenia i pomoc na rzecz ratowania zabytkowych zabudowań najstarszego nieprzerwanie trwającego klasztoru benedyktynek w Polsce. Projekt ten jest kontynuacją i rozwinięciem realizowanych cyklicznie od 2009 roku otwartych koncertów w klasztorze. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. W ramach cyklu istnieje możliwość zwiedzania muzeum opactwa. Koncerty dają możliwość wysłuchania muzyki w znakomitych wykonaniach w pięknej scenerii barokowego wystroju opackiego kościoła, w bardzo kameralnej atmosferze. Kolejne koncerty odbędą się 15 sierpnia, 15 września i 10 listopada 2013.

 

Stanisław Soyka

Wokalista, kompozytor, aranżer. Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny i z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Uważa się za człowieka szczęśliwego. Docenia to, co już umie, ale fascynuje go możliwość dalszego rozwoju. Twierdzi, że z wiekiem muzyka sprawia mu jeszcze większą radość, którą chce się dzielić z słuchaczami.

Tags