Prowadzący:

————————————————————————————————–

SONY DSCJacek Olszewski – certyfikowany trener i coach biznesowy, mediator, interwent kryzysowy, magister biologii (UMK Toruń). Od 10 lat specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów, zaawansowanych negocjacjach biznesowych, rozwoju umiejętności menadżerskich, mediacjach rodzinnych i biznesowych oraz coachingu. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej (SWPS w Warszawie). Pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach polskich i międzynarodowych. Prowadził zajęcia dla firm z różnych branż oraz SWPS we Wrocławiu i WWSE w Warszawie. Twórca i właściciel „Dialogu w kryzysie”.

————————————————————————————————-

leonO. Leon Knabit OSB – urodził się w Bielsku Podlaskim w 1929 r. Od roku 1953 kapłan diecezji siedleckiej. W 1958 roku wstąpił do opactwa benedyktynów w Tyńcu. W latach 1983–1993 przebywał w klasztorze benedyktynów w Lubiniu k. Kościana. Pełnił liczne obowiązki w klasztorze oraz w duszpasterstwie parafialnym i diecezjalnym. Asystent kościelny Stowarzyszenia Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”. Od 1993 r. występuje w programach telewizyjnych i radiowych. Autor około 35 książek i wielu artykułów. Prowadzi liczne rekolekcje, także dla Polaków za granicą.

————————————————————————————————-

Terminy:

  • 05–08.03.2015

Rozpoczęcie: 17.00 Zakończenie: 14.00

Zarys tematu:

Często nawet drobne sprzeczki, nieporozumienia, niedomówienia mogą być początkiem narastających konfliktów, a nawet kryzysów małżeńskich; dramatów, które potrafią ciągnąć się latami i niszczyć nie tylko małżeństwa, ale całe rodziny. Konflikty i kryzysy są wpisane w życie każdego małżeństwa, ale nie muszą go niszczyć. Można je wykorzystać do rozwoju i pogłębiania więzi między małżonkami. Celem warsztatu jest doskonalenie umiejętności prowadzenia dialogu w oparciu o umiejętności przetrenowane podczas pierwszej części oraz rozwój umiejętności asertywnego komunikowania się.

Adresaci:

Warsztat skierowany jest do małżeństw (wymagane uczestnictwo obu małżonków), które chcą doskonalić swoje umiejętności prowadzenia dialogu oraz rozwijać umiejętności asertywnych zachowań.

UWAGA! W tej części mogą uczestniczyć wyłącznie te osoby, które wzięły udział w części pierwszej.

Warsztat nie jest terapią grupową lecz formą praktycznego treningu umiejętności prowadzenia dialogu w sytuacjach konfliktowych. Wyłączenia: w warsztacie nie powinny brać udziału małżeństwa:

  • z problemem alkoholowym;
  • w których występuje przemoc fizyczna i/lub psychiczna;
  • obarczone chorobą psychiczną lub zaburzeniami osobowości (dotyczy obojga lub jednego z małżonków);
  • przyjmujące leki antydepresyjne i inne, które mają wpływ na zmianę sposobu postrzegania rzeczywistości.

Koszt udziału:

150 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00

 

PRZECZYTAJ OPINIE – WEJDŹ NA NASZEGO BLOGA