Szanowni Państwo

Tym wydarzeniem pragniemy otworzyć podwoje klasztornego skryptorium również przed indywidualnymi osobami odwiedzającymi Opactwo w Tyńcu. Do tej pory możliwość udziału w podstawowym kursie pisania gęsim piórem (podstaw kaligrafii) miały tylko zorganizowane grupy wycieczkowe.

Podczas warsztatów uczestnik dowie się, jak ostrzyć gęsie pióro, z czego wyrabiany jest tradycyjny atrament oraz karty średniowiecznych ksiąg, na czym polegał zawód skryby, przećwiczy przykładowe kroje pisma przez opanowanie zapisu alfabetu oraz pisząc wybrane fragmenty tekstów łacińskich czy dowolnych wybranych przez siebie, a także dowie się co to jest liniuszek, minuskuła i majuskuła, galasówka, do czego służył skrybom agat i in.

Począwszy od długiego weekendu majowego, będącego swoistą inauguracją, możliwość udziału w trwających około godzinę warsztatach z podstaw kaligrafii będzie miał każdy indywidualny gość Opactwa, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Zapraszamy w wymienionych wyżej terminach, a później w każdy 1. i 3. weekend miesiąca, wg następujących zasad:

–> w soboty wejścia na warsztaty o godzinie 13:00, 14:00 i 15:00;

–> w niedziele wejścia na warsztaty o godzinie 13:30, 14:30 i 15:30;

–> minimalna liczba uczestników w grupie: 2 osoby;

–> maksymalna liczba uczestników w grupie: 22 osoby;

–> cena: 35 zł brutto / os. (lub w połączeniu z zakupem zwiedzania Opactwa z przewodnikiem: 45 zł brutto / normalny, 40 zł brutto / ulgowy).

 

Zapisy na warsztaty danego dnia –> w recepcji Muzeum.

 

ZAPRASZAMY !!!