Medytacje biblijne w Opactwie Benedyktynek w Staniątkach

W dniach 5-7 lipca 2013 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na medytacje biblijne w Opactwie Benedyktynek w Staniątkach.

Praktyka medytacji benedyktyńskiej (lectio divina) służy otwarciu umysłu i serca na słowo żywego Boga, a więc osobistemu spotkaniu z Nim.

Koszt: dobrowolna ofiara za pobyt i dla prowadzących
Rozpoczęcie: 5 lipca 2013 o godz. 17.00
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: staniatki@benedyktynki.eu lub telefonicznie: 12 281 80 58; 507 677 825
Benedyktyńska tradycja medytacji biblijnej, której początki sięgają pierwszych mnichów egipskich, obejmuje cztery podstawowe kroki: czytanie, rozmyślanie, modlitwę, kontemplację. Najczęściej wydaje się nam, że dialog z Bogiem powinniśmy zacząć sami. Tymczasem mnisi podkreślali zawsze w swych naukach, że Bóg do człowieka przemawia jako pierwszy. Praktyka medytacji benedyktyńskiej (lectio divina) służy otwarciu umysłu i serca na słowo żywego Boga, a więc osobistemu spotkaniu z Nim. Służy temu nie tylko samo studium Pisma Świętego, ale również szczególna forma życia określana przez Św. Benedykta, w którą włączeni zostają uczestnicy.

Tags