Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

Andrzej Strużyk (Kopiowanie)Andrzej Strużyk

 absolwent studiów psychologicznych i filozoficznych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz teologicznych na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Praktyka psychologiczna od 1991 r. Obecnie konsultant Centrum Zdrowia i Wypoczynku „Medea” we Wrocławiu (od 2006 r.). Specjalizuje się w psychosomatycznych aspektach zaburzeń chorobowych ze szczególnym uwzględnieniem negatywnych wpływów stresu. Praktykuje terapie komunikacyjne indywidualne oraz systemowe. Organizator i prowadzący szkolenia z zakresu umiejętności społecznych oraz autorelaksacyjnych.

——————————————————————————————————————————————

Terminy

  • 13–17.08.2014

Rozpoczęcie: godz. 14.00 Zakończenie: godz. 14.00

Zarys tematu

„Medytacja i relaksacja w drodze” to kolejne spotkanie w ramach cieszących się dużą popularnością warsztatów medytacyjno-relaksacyjnych. W tej edycji warsztatów proponujemy uczestnikom medytację połączoną z ascetyczną praktyką milczenia oraz naukę skutecznych metod relaksacji w rytmie klasztornego życia mnichów w Tyńcu.

Ponadto uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję doświadczenia medytacji i relaksacji także w innych, szczególnych miejscach uświęconych wielowiekową tradycją i historią życia monastycznego. Te miejsca to niedostępne na co dzień klasztor oo. Kamedułów na Srebrnej Górze w Krakowie, czynny nieprzerwanie od 1604 r., opactwo ss. Benedyktynek w Staniątkach — pierwszy na ziemiach polskich klasztor benedyktynek z 1216 r., oraz tysiącletnie Sanktuarium śś. Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu. Jedna z sesji warsztatowych odbędzie się w pobliżu pustelni św. Świerada, na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na Zalew Czchowski. Medytacja i relaksacja w centrach życia duchowego oraz w otoczeniu rajskiego zakątka, gdzie zbocza okolicznych wzgórz, pokryte malowniczą mozaiką lasów, pól i łąk przeglądają się w lustrze wody „sądeckiego morza”, to szansa dla każdego, kto poszukuje dróg do równowagi psychicznej i duchowej, pogłębienia życia wewnętrznego i osobistego rozwoju.

Adresaci

Osoby zainteresowane medytacją

 

Koszt udziału

850,00 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00