Prowadzący:

————————————————————————————————–

tompolskiAntoni Tompolski

– od 25 lat mąż Agnieszki, ojciec czwórki dzieci, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest doradcą życia rodzinnego, razem z żoną prowadzą kursy przedmałżeńskie, konferencje i rekolekcje dla małżonków i rodziców, oraz warsztaty. Swoje warsztaty opiera, oprócz własnego doświadczenia rodzinnego, na fachowej lekturze psychologicznej i religijnej. Jest certyfikowanym nauczycielem programów: Family Life Ministry, True Foundations i Marriage Plus International. Od 1990 r. jest związany z międzynarodowym ruchem Campus Crusade for Christ (w Polsce Ruch Nowego Życia). Ma doświadczenia misyjne w Ukrainie, Rosji (Północny Kaukaz) oraz Ugandzie. Od 2000r. zaangażowany w Duszpasterstwo Akademickie u Księży Misjonarzy w Krakowie jest założycielem i liderem wspólnoty Góra Oliwna, która stała się, między innymi, kolebką Kursów Alfa w Krakowie. Antoni jest członkiem Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej i wiceprezesem Stowarzyszenia Alfa Polska.——————————————————————————————————————————————

o.konrad_malys (Kopiowanie)O. Konrad Małys OSB

 studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, pierwsze śluby złożył w roku 1990, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r.; z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec, w latach 2000–2006 pełnił funkcję mistrza nowicjatu. Obecnie Wizytator Kongregacji Niepokalanego Poczęcia ss. Benedyktynek Mniszek w Polsce. Od 2013 pełni funkcję przeora administratora w Tyńcu.——————————————————————————————————————————————

leonO. Leon Knabit OSB

– urodził się w Bielsku Podlaskim w 1929 r. Od roku 1953 kapłan diecezji siedleckiej. W 1958 roku wstąpił do opactwa benedyktynów w Tyńcu. W latach 1983–1993 przebywał w klasztorze benedyktynów w Lubiniu k. Kościana. Pełnił liczne obowiązki w klasztorze oraz w duszpasterstwie parafialnym i diecezjalnym. Asystent kościelny Stowarzyszenia Ruch Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”. Od 1993 r. występuje w programach telewizyjnych i radiowych. Autor około 35 książek i wielu artykułów. Prowadzi liczne rekolekcje, także dla Polaków za granicą.

————————————————————————————————-

Terminy:

  • 23–26.10.2014 (współprowadzi o. Konrad Małys OSB) – ODWOŁANE
  •  12–15.03.2015 (współprowadzi o. Leon Knabit OSB)

Rozpoczęcie: 17.00 Zakończenie: 14.00

 

Zarys tematu:

Warsztaty „Mężczyzna i jego świat” opierają się o chrześcijański światopogląd i  współczesną wiedzę na temat człowieka, mężczyzny i kobiety, podobieństwa i różnic pomiędzy nimi. Rozpoczynając od tego, kim mężczyzna jest, uwzględniamy unikalność osobowości każdego człowieka, jego temperamentu, biografii, talentów. Zastanawiamy się nad osobowościami najbliższych nam ludzi. Uczymy się sztuki dialogu z nimi i zrozumienia ich potrzeb i reakcji. Poznajemy siedem postaw w budowaniu zdrowych i silnych więzi, uczymy się inwestowania na koncie emocji, rozwiązywania konfliktów oraz stawiania właściwych granic w relacjach z innymi i z samym sobą.

Adresaci:

Warsztaty „Mężczyzna i jego świat” kierowane są do wszystkich mężczyzn, którzy pragną lepiej zrozumieć siebie i rozwijać zdrowe relacje rodzinne, szczególnie z żoną i dziećmi. Nie są kierowane jednak tylko do mężów i ojców. Każdy mężczyzna ma wokół siebie ludzi, z którymi może zbudować lepsze relacje.

 

Koszt udziału:

270 zł + opłata za pobyt

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

 

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

9:00 – 17:00