Zarys tematu:

Na warsztaty zapraszamy osoby, które już mają doświadczenie w kaligrafii. Będziemy pracować przede wszystkim na dużych formatach, używając różnych narzędzi, m.in. patyków i pędzli oraz innych przedmiotów zostawiających ślad na papierze. Popatrzymy na literę nie tylko jako na znak o określonym znaczeniu, ale też jako formę mogącą tworzyć nowe graficzne jakości. Stworzymy plakaty, kompozycje, posługując się literą oraz formami tworzącymi poszczególne znaki. Białe na czarnym. Czarne na białym. Otworzymy się na nowe możliwości, jakie daje nam skomplikowana forma liter. Będzie twórczo i kreatywnie. Zapraszamy!

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————
barbara bodziony małeBarbara Bodziony

– absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz francuskiego Wyższego Instytutu Europejskiego Iluminacji i Manuskryptów. Jej zafascynowanie średniowieczem zaczęło się jeszcze w czasie studiów historii sztuki. Jednak to dzięki szkole we Francji odkryła w praktyce techniki, jakimi posługiwali się średniowieczni skrybowie i iluminatorzy.

——————————————————————————————————————————————

O. Wojciech Wójtowicz OSB – benedyktyn, kantor, pasjonat chorału i prefekt gości. Ukończył teologię w Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie. W tynieckim klasztorze od 2004 roku.

 

 

——————————————————————————————————————————————

Termin:

  • 15–17.05.2020

Rozpoczęcie: piątek godz. 17.30; zakończenie: niedziela godz. 13.30

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

Zapisz się:

tel. (12) 688 5 450, rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Koszt udziału wraz z materiałami:

300,00 zł + opłata za pobyt

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00