Zarys tematu:

Głosimy przyjście Chrystusa nie tylko pierwsze, ale i drugie, o wiele wspanialsze od pierwszego. Pierwsze zwiastowało cierpienie, drugie zaś przyniesie królewski diadem Bożego panowania. […] Za pierwszym razem został owinięty w pieluszki i złożony w żłobie; za drugim oblecze się światłem jak szatą. Przyszedł i przecierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, ale przyjdzie raz jeszcze, pełen chwały, otoczony zastępami aniołów”.

(Cyryl Jerozolimski, Katecheza 15, 1–3)

Oto na co czekamy i co oznacza dla nas Adwent. Wiemy już od dłuższego czasu, że to nie taki „Mały Wielki Post”; to nie tylko czas pokuty czy skruchy serca. Choć głównie kojarzy się nam ten okres z czasem przygotowania do liturgicznych obchodów świąt Bożego Narodzenia, do celebracji i radości ze wspomnienia pierwszego przyjścia Chrystusa, w którym On przez swoje życie, śmierć i zmartwychwstanie nas zbawił, to jednak główną treścią Adwentu jest wyczekiwanie Jego powtórnego przyjścia, przyjścia w chwale. Jednak zanim ono nastąpi, to nasze życie ma miejsce tu na ziemi, tu gdzie żył Jezus Chrystus. Bóg stał się nikim innym, tylko człowiekiem, by pokazać nam jak być ludźmi i jak sobie z człowieczeństwem poradzić. Zatem wyglądając powtórnego przyjścia Chrystusa warto spojrzeć na nasze człowieczeństwo, którym w tych dniach się zajmiemy.

Adresaci:

Wszyscy, którzy chcą wspólnie modlić się Liturgią godzin, wspólnie adorować Najświętszy Sakrament i rozważać Pismo Święte, aby w ten sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

O. Wojciech Wójtowicz OSB – benedyktyn, kantor, pasjonat chorału i prefekt gości. Ukończył teologię w Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie. W tynieckim klasztorze od 2004 roku.

——————————————————————————————————————————

 

 

Terminy:

  • 10–13.12.2018
  • 20–23.12.2018

Rozpoczęcie: godz. 19.00 Zakończenie: godz. 13.30

Koszt udziału:

od 325 zł w zależności od rodzaju pokoju

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00

KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ OPINIE O TYCH REKOLEKCJACH NA NASZYM BLOGU