Zarys tematu:

Dzieje Apostolskie mówią nam o uczniach Chrystusa, że w dzień Pięćdziesiątnicy znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu (Dz 2,1) — razem doświadczyli Zesłania Ducha Świętego, dzieląc te same dary. Chcemy, by świętowanie uroczystości Pięćdziesiątnicy odbyło się w opactwie tynieckim w poszerzonej wspólnocie: zapraszamy na rekolekcje o Duchu Świętym. Przygotują nas one nie tylko do celebracji mszy Zesłania, ale do ponownego odkrycia, że każdy ochrzczony i bierzmowany chrześcijanin żyje w Duchu.

Przez tych kilka dni uczestnicy będą mieli szansę głębiej wejść w tajemnicę obecności Ducha Pocieszyciela w naszym życiu: przez słuchanie konferencji, udział w Liturgii godzin, odbywane spowiedzi i rozmowy. Rytm rekolekcji wyznacza szerzej nieznana, a bardzo bogata Liturgia Słowa Mszy Wigilii Zesłania Ducha Świętego: sześć czytań mszalnych (cztery z ST, dwa z NT) oraz odpowiadające im kolekty — modlitwy, które celebrans wygłosi po każdym z czytań.

Staranne przygotowanie liturgii poprowadzi nas do jej przeżycia w Noc Pięćdziesiątnicy: nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu poprzedzi uroczystą Eucharystię Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

Adresaci:

Wszyscy, którzy chcą na nowo odkryć dar Ducha Świętego, otrzymany przez sakramenty chrztu i bierzmowania, i którzy pragną ożywić relację z Bogiem przez świadomy udział w liturgii Kościoła, osobistą modlitwę i lectio divina.

Prowadzący:

——————————————————————————————————————————————

SONY DSCBr. Karol Cetwiński OSB – urodził się w Grodzisku Maz. w 1991 r., gdzie ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu, później był członkiem wielu schól i chórów, m.in. chóru Epifania oraz Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Do opactwa benedyktynów w Tyńcu wstąpił 4 stycznia 2012 r. Po ukończeniu nowicjatu prowadził warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Studiuje w kolegium filozoficzno-teologicznym oo. Dominikanów. Pomaga przy edycji nowego antyfonarza łacińskiego i opiekuje się częścią ogrodu.

————————————————————————————————————————————

Br. Grzegorz Hawryłeczko OSB – ur. 1990 r., mnich tyniecki od 2012 r., student dominikańskiego Kolegium Filozoficzno-Teologicznego w Krakowie, interesuje się sakramentologią oraz teologią ascetyczną i mistyczną. W klasztorze pomocnik ekonoma, bibliotekarz i pierwszy kantor opactwa.

————————————————————————————————————————————

 

Br. Wojciech Wójtowicz OSB – benedyktyn, kantor, pasjonat chorału i prefekt gości. Ukończył teologię w Kolegium Ojców Dominikanów w Krakowie. W tynieckim klasztorze od 2004 roku.

——————————————————————————————————————————

 

Termin:

  • 6-9.06.2019 

Rozpoczęcie godz. 18.45, zakończenie godz. 13.30

Koszt udziału:

od 325 zł w zależności od rodzaju pokoju

 

STRONA DOMU GOŚCI – zobacz ceny i rodzaje pokojów

informacje:

tel. (12) 688 5 450

Zapisz się:

rezerwacje@jg.benedyktyni.com

Rezerwacji prosimy dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach:

8:00 – 16:00